Bonin: Nie spoglądałem w trybuny

Rozmowa z Grzegorzem Boninem, pomocnikiem Górnika, powołanym wczoraj przez trenera Franciszka Smudę do reprezentacji Polski.
» Kto zadzwonił pierwszy?
Grzegorz Bonin: - Trener Nawałka. Jeszcze przed południem powiedział mi, że dostane powołanie na zgrupowanie kadry w USA. Nawet nie wiem, kto jeszcze leci z polskiej ligi, bo nie zdążyłem włączyć dziś telewizji i internetu. Potem dzwoniła z gratulacjami rodzina i znajomi. 

» Za oceanem już pan był?
- Jeszcze nie. Zresztą do wtorku musimy załatwić sporo formalności, związanych przede wszystkim z otrzymaniem wizy na wjazd do Stanów Zjednoczonych...

» Wróble ćwierkały...
- Ćwierkały, ale nie zawsze wszystko, o czym pisze prasa potem się sprawdza. Fajnie, że tym razem przecieki były prawdziwe.

» Choć trener Smuda ostatecznie do Zabrza się nie wybrał.
- Nie spoglądałem z murawy na trybuny, by wypatrywać trenera. Dziś, kiedy każdy mecz można zobaczyć w telewizji, naprawdę nie trzeba wszędzie jechać, by zobaczyć piłkarza w grze.

» Które powołanie sprawiło panu więcej satysfakcji?
- Pierwsze, to sprzed czterech lat, na pewno sprawiło więcej radości. Byłem młodszy, kadra szykowała się do wyjazdu na mistrzostwa świata i zawodnikom z polskiej ligi nie było łatwo do niej trafić. Dziś cieszy mnie tom że zauważono moją równą i stabilna formę. Myślę, że to nie tylko kwestia ostatnich kilku kolejek, ale całego roku 2010, czyli z okresem gry Górnika w pierwszej lidze...

» Euro za dwa lata...
- To sporo czasu. Na razie mam powołanie. Potem jeszcze muszę zagrać, najlepiej dobrze. A potem zobaczymy. Ważne, że będzie ku temu okazja.

» Kontrakt z Górnikiem kończy się za rok. Co potem?
- Wstępne rozmowy o nowej umowie już prowadziliśmy. Górnik na pewno będzie miał pierwszeństwo, ale dziś trudno mówić o konkretach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]