Nowy system kart zawodzi

Niestety stało się to, czego my kibice obawialiśmy się od dawna. Na stadionie Górnika nastąpił ogromny spadek frekwencji, a pod stadionem tłum niezadowolonych kibiców.
Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" przed meczami Górnika z Polonią Warszawa i Ruchem Chorzów, zapoczątkowało kampanię informacyjną dotyczącą wejścia na obiekt za pomocą bramofurtów. Dzięki temu wchodzenie kibiców na stadion przebiegło sprawnie, a kibice stosunkowo wcześniej wyposażyli się w odpowiednie wejściówki.
Przed meczem z Bełchatowem system dwukrotnie się zawiesił, powodując ogromny chaos organizacyjny. Winą za taki stan rzeczy należy obarczyć firmę, która ów system obsługuje.
Z kolei mecz Pucharu Polski, to kolejne fiasko nowego systemu wpuszczania kibiców. Tym razem zawinił klub, który posiadaczy karnetów zobligował do wyrobienia dodatkowej karty kibica. Można to było obejść produkując papierowe bilety, a karnet mógłby posłużyć jako karta identyfikacyjna. Niestety, w klubie nikt o tym nie pomyślał i nikt tego nie przewidział. Zamiast piłkarskiego święta, mieliśmy niewielu kibiców na trybunach i grono niezadowolonych pod kasami.
Tych którzy zrezygnowali z meczu i odeszli od kas, trudno będzie ponownie nakłonić do powrotu na trybuny.
Kibice Górnika którzy oglądali mecz na stadionie, solidaryzowali się z tymi pod bramami okrzykami: "Dziś kibice pod bramami - a powinni być tu z nami", "system Wasko - wielkie fiasko", "wpuście kibiców - spod bramy - wpuście kibiców". Niestety, w zaistniałej sytuacji kibice wyłącznie w ten sposób mogli wyrazić swoją dezaprobatę.

Dzisiaj ma się odbyć spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia z zarządem klubu. Ostatnie wydarzenia związane z bramofurtami stanowić będą główny temat rozmów.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]