Jesień bez Gierczaka

Doskonały nastrój, jaki panował do południa na Roosevelta, diametralnie zmienił się podczas drugiego a wtorkowych treningów. Piotr Gierczak, jeden z najbardziej doświadczonych, ale też najlepszych piłkarzy Górnika w tej rundzie, który zresztą przed południem był gościem spotkania z dziennikarzami, złamał w trakcie zajęć kość strzałkową. Stało się to bez kontaktu z przeciwnikiem. Gierczak, autor trzech goli w jesiennych meczach (dwa w PP i jeden w lidze) zaraz po doznaniu kontuzji został odwieziony do szpitala, gdzie założono mu gips aż po pachwinę. ze szpitala przyjechał jeszcze na stadion Górnika. - Źle stanąłem i stało się. Dziś wiem tylko, że to złamanie. Więcej będziemy wiedzieli za tydzień, kiedy zostanie zdjęty gips i lekarz zrobi prześwietlenie - powiedział Gierczak.
Prognozy mówią po 5-6 tygodnia, podczas których Gierczak będzie miał założony gips. Potem zacznie się rehabilitacja, a to oznacza, że jesienią pomocnik Górnika prawdopodobnie nie wyjdzie już na boisko. Z Gierczakiem w składzie Górnik wygrał cztery z pięciu rozegranych w tej rundzie meczów. Trzy w lidze i jeden w Pucharze Polski. Trener Adam Nawałka pewnie od wczorajszego wieczora główkuje, kto ma zastąpić piłkarza na boisku. W sobotę Górnik gra na własnym boisku z GKS Bełchatów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]