Górnik dziękuje za stadion

Zarząd Górnika Zabrze z zadowoleniem przyjął uchwały radnych otwierające możliwość rozpoczęcia przebudowy stadionu. - Cień niepokoju był. Jeśli jest zapewnione finansowanie inwestycji - możemy być optymistami - powiedział prezes klubu Łukasz Mazur. 

- Byliśmy dziś u pani prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik, by podziękować za zaangażowanie i poparcie sprawy stadionu, tak ważnej dla przyszłości Górnika. Decyzje podjęte przez radnych podczas poniedziałkowej sesji to punkt zwrotny. Nie wiemy jeszcze, jak przebiegnie budowa, czy możliwe będzie rozgrywanie meczów u nas w trakcie prac budowlanych, czy też konieczna będzie przeprowadzka, jak to miało miejsce w przypadku Wisły Kraków czy Lecha Poznań. Zyskaliśmy poważny argument dla komisji licencyjnej PZPN, bo teraz nasz stadion to nie tylko plany i projekty, ale rzeczywistość - dodał Mazur.

Górnik miał problemy z uzyskaniem licencji przed tym sezonem właśnie z powodu zastrzezeń, jakie budził stan obiektu.

W przypadku meczów gromadzących dużą widownię (na przykład z Ruchem Chorzów) podczas modernizacji w grę wchodziłoby wynajmowanie chorzowskiego Stadionu Śląskiego (55 tys. miejsc).

Radni przekazali miejskiej spółce "Stadion w Zabrzu" dokumentację projektową nieruchomości wokół modernizowanego obiektu i zapewnili dopływ gotówki w łącznej wysokości do 276 mln złotych przez 15 lat na spłacenie kredytu. Rocznie to zasilenie budżetu spółki nie może przekroczyć 19,9 mln złotych. Za te pieniądze przebudowane mają zostać trzy zadaszone trybuny stadionu na łącznie ponad 22 tysięcy miejsc. W wariancie "optymistycznym" ta część modernizacji (zostanie jeszcze czwarta, stara trybuna główna) powinna się zakończyć w 2013 roku. Obecną arenę zmagań zabrzańskich piłkarzy otwarto 2 września 1934.

Oświadczenie zarządu Górnika Zabrze SSA w sprawie decyzji o budowie nowego stadionu

Władze zabrzańskiego klubu składają oficjalne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do wdrożenia w życie idei budowy nowego stadionu w Zabrzu. Oto treść podziękowania:

Zarząd Górnika Zabrze SSA składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt budowy nowego stadionu w Zabrzu. W szczególności chcielibyśmy podziękować Pani prezydent Zabrza, Małgorzacie Mańce-Szulik, która jest dobrym duchem całego przedsięwzięcia, a także wiceprezydentowi Zabrza, Panu Krzysztofowi Lewandowskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej, Panu Adamowi Mosiowi oraz wszystkim radnym.

Nie zapominamy również o Stowarzyszeniu "Klub Sympatyków Górnika Zabrze", które cały czas dopingowało władze miejskie do zwieńczenia działań mających na celu wdrożenie w życie tego ambitnego, niezbędnego zabrzańskiemu środowisku, projektu. Dzięki Waszemu wspólnemu wysiłkowi będzie można zrealizować marzenia tysięcy kibiców Górnika o nowym, funkcjonalnym stadionie, który wprowadzi nas do Europy.

Zarząd Górnika Zabrze SSA


Allianz Polska gratuluje Miastu wizji rozwoju

Z wielką radością przyjęliśmy pozytywną decyzję ws. budowy nowego stadionu w Zabrzu. To wielki dzień nie tylko dla słynnego klubu Górnik Zabrze, ale przede wszystkim dla Miasta Zabrze.

Dzięki nowemu stadionowi Miasto Zabrze będzie znane nie tylko w całej Polsce, ale również w Europie. Nowy stadion będzie stałym przystankiem turystów na Śląsku jak również będzie dużą atrakcją dla wszystkich fanów piłki nożnej. Będzie to miejsce doskonałe dla rodzin, przedstawicieli firm, dla wszystkich tych, którzy lubią spędzać czas oglądając mecze w przyjaznym środowisku.

W imieniu swoim jak i całego Zarządu Grupy Allianz dziękuję Pani Prezydent i wszystkim Radnym Miasta za pozytywną decyzją, jak również gratuluję Miastu wizji rozwoju.

Ze strony Allianz zrobimy wszystko, aby nasz Górnik grał tak atrakcyjnie jak atrakcyjnie wyglądać będzie nowy stadion.

Pozdrawiam,
Michael Müller
Wiceprezes Zarządu Allianz Polska oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Górnik Zabrze


źródło: PAP / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]