Forum
 

Górnik Zabrze najpopularniejszy na Śląsku

Kierownictwo Górnika Zabrze zamówiło w firmie Ernst and Young badanie dotyczące potencjału kibicowskiego klubu na Górnym Śląsku. Wynik testu okazał się rewelacyjny. 33 procent ankietowanych zadeklarowało się jako kibice Górnika.
Zabrzanie absolutnie zdeklasowali swoich konkurentów w regionie. Tylko 9 procent opowiedziało się za Ruchem Chorzów, 3 za Polonią Bytom, a 2 za GKS Katowice. Pozostałe śląskie zespoły miały wynik na poziomie błędu statystycznego.

Podobnego rezultatu można się było jednak spodziewać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę frekwencję na stadionach. Nawet I-ligowe potyczki Górnika Zabrze w poprzednim sezonie, w dodatku przy ograniczonej pojemności obiektu, oglądało średnio 10780 widzów. Ruch miał wynik gorszy, choć ekipa Waldemara Fornalika grała bardzo efektownie i zajęła trzecie miejsce na finiszu rozgrywek ekstraklasy. - Gdybyśmy mieli stadion o pojemności 30 tysięcy to też nie mielibyśmy problemu z jego zapełnieniem - chwali się prezes Górnika Łukasz Mazur.

W przypadku Ruchu, Polonii czy GKS budowa areny z widownią na 30 tys. miejsc, biorąc pod uwagę badania Ernst and Young oraz średnią frekwencję, nie miałaby teraz większego sensu. Warto się natomiast zastanowić nad fenomenem Górnika. Ktoś powie, że siła wielkiej firmy tkwi w pięknej historii. To będzie jednak tylko część prawdy. Druga sprawa to ogromna determinacja działaczy i Stowarzyszenia kibiców wiosną 2006 roku. Wtedy to przeprowadzono akcję sprzedaży biletów za 5 zł. To był przełom. Nagle frekwencja skoczyła za 2 na 16 tysięcy. Od tamtego czasu rozpoczęła się moda na Górnika, która trwa do dziś. Badania to potwierdzają.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online