Dobra gra Górnika chroni Nawałkę

Adam Nawałka nie musi drżeć o swoją posadę. Były asystent Leo Beenhakkera wykonuje w Zabrzu kawał dobrej roboty. To dzięki niemu Górnik - co na pewno jest niespodzianką - po powrocie do Ekstraklasy gra ciekawy, ofensywny futbol.
Tylko trzy "oczka" (po 3. kolejkach Ekstraklasy) na koncie klubu z Roosevelta są mylące, bo gra zabrzan jest znacznie lepsza niż ich wyniki. Górnik całkiem nieźle zaprezentował się w pierwszym meczu z Polonią Warszawa (przegrał 0:2), a dobrą formę potwierdził, wygrywając 2:1 z Zagłębiem w Lubinie. Gdyby nie fatalna skuteczność, zabrzanie mogliby przywieźć punkty także z Gdyni (0:2), gdzie przez dłuższe fragmenty meczu byli zespołem lepszym od Arki.
Górnik odważnie grający z faworytem ligi i prowadzący ofensywną grę na wyjazdach to rzecz dawno niespotykana na poziomie Ekstraklasy. Dlatego trener Nawałka może być spokojny o swoją pracę, chociaż szkoleniowy "stołek" przy Roosevelta to jeden z najbardziej gorących w lidze. Duża presja kibiców dotycząca wyników robi swoje. Poza tym w klubie pracuje Artur Płatek (w roli szefa skautingu), który w każdej chwili może przejąć obowiązki trenera pierwszej drużyny.
Mimo tego Nawałka - w Zabrzu pracuje od stycznia 2010 roku - świetnie sobie radzi. To on wprowadził Górnika z powrotem do Ekstraklasy i jak na razie robi wszystko, by przy Roosevelta zostać na kolejna lata.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]