Górnik bez filarów

Badania USG wykluczyły poważniejsze urazy Adama Banasia, Grzegorza Bonina i Tomasza Zahorskiego, ale ich występ w dzisiejszym spotkaniu Górnika w Płocku stanął pod dużym znakiem zapytania.
Najprawdopodobniej bez swoich kontuzjowanych filarów rozpocznie dzisiaj Górnik mecz w 1/32 Pucharu Polski z Wisłą Płock. Adam Stachowiak zastąpi w bramce Sebastiana Nowaka i ta roszada była planowana przez trenera Adama Nawałkę, który chce sprawdzić dyspozycję swego drugiego golkipera. Pozostałe decyzje są konsekwencją kontuzji. Grzegorz Bonin po sobotnim meczu w Gdyni ma stłuczony mięsień czworogłowy, Adam Banaś narzeka na achillesy, a Tomasz Zahorski - na staw kolanowy. Na szczęście dla górników przeprowadzone badania USG wykluczyły poważniejsze dolegliwości całej trójki, niemniej w spotkaniu w Płocku trener Adam Nawałka nie będzie chciał ryzykować poważniejszych urazów. Tym bardziej, że już w niedzielę Górnik stawi czoło Ruchowi Chorzów w niezwykle prestiżowych Wielkich Derbach Śląska.

Szanse dublerów

– Bardzo chcemy grać w pucharach, dlatego w dzisiejszym meczu wystąpią najlepsi piłkarze, jakich mam do dyspozycji – mówi Adam Nawałka nie ukrywając, że są pewne znaki zapytania i dopiero w dniu meczu sztab szkoleniowy da ostateczny sygnał, kto może zagrać lub nie. Taka opinia musi być jednak oparta na wiedzy, że wszyscy są na sto procent przygotowani do gry. Jeżeli tak nie będzie, to szanse występu dostaną inni zawodnicy, którzy będę mogli udowodnić swe ekstraklasowe aspiracje. Zdaniem Nawałki, siła Górnika nie opiera się tylko na jednej podstawowej jedenastce, lecz na wyrównanej kadrze piłkarzy. Chociaż - jak wykazała analiza porażki z Arką - nie wszyscy zmiennicy dodali jakości grze zabrzan w Gdyni. – W tej kwestii trzeba trochę cierpliwości, ale ocena naszego ostatniego występu rzeczywiście nie mogła być pozytywna, skoro nie zdobyliśmy punktów, a punkty jak wiadomo są najważniejsze. Z trzech jednak głównych punktów: mentalność, motoryka, taktyka – dwa pierwsze się obroniły. Natomiast źle rozegraliśmy taktycznie to spotkanie, popełniliśmy znów wiele prostych indywidualnych błędów, a zawodziliśmy głównie w momencie finalizacji akcji. Gdyby przednia formacja pokusiła się w dogodnych sytuacjach o precyzję i zdobyła bramkę, nie musieliśmy wcale okazać się gorsi w konfrontacji z Arką.

Bez Jelenia

Poprawie skuteczności poświęcone było minizgrupowanie w Ciechanowie, dokąd Górnik udał się zaraz po meczu w Gdyni. Czy przyniesie ono efekty w dzisiejszym starciu z „Nafciarzami”? Zabrzanie wierzą, że tak będzie. Tym bardziej, że mają w Płocku rachunek do wyrównania. To właśnie Wisła osiem lat temu zamknęła Górnikowi drogę do 1/8 finału Pucharu Polski. Wówczas płocczanie, w składzie których grali tacy zawodnicy jak Kapsa, Romuzga, Łobodziński, Wasilewski, Jakubowski, Mikulenas czy Jeleń, pokonali po dogrywce 3-1 czternastokrotnych mistrzów Polski, w których gronie znajduje się tylko jeden piłkarz pamiętający tamtą pucharową potyczkę, Piotr Gierczak. Dziś wiślacy wypadli poza nawias dużej piłki, grają w II lidze, a Górnik powoli wraca do świetności. – Nie będzie to jednak łatwa przeprawa – twierdzi Adam Nawałka. – Już nie będę podkreślał, że puchary rządzą się swoimi prawami, że o awansie decyduje tylko jeden mecz, bo to są banały. Zwrócę jednak uwagę, że ten zespół chce po roku wrócić do pierwszej ligi, więc w składzie Wisły jest wielu piłkarzy z ekstraklasową przeszłością. Nawet takich, których ja miałem na celowniku, gdy pracowałem w pierwszej lidze. Dlatego nie zaniedbaliśmy niczego, mamy dokładnie rozpracowanego rywala. Teraz wszystko w naszych głowach i nogach, nie wyobrażam sobie, byśmy nie zagrali w tym meczu na maksymalnych obrotach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]