Kibicowskie podsumowanie 3. kolejki Ekstraklasy

Bardzo dobry wyjazd w tej kolejce zanotowali kibice Korony Kielce, którzy udali się do Bytomia. W Gdańsku 10 fanów Jagiellonii na sektorach gospodarzy, natomiast meczu w Bełchatowie nie zobaczyli sympatycy Ruchu. 

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Widzów: 4 500 (gości 10)
Kibicom „Jagi” nie było dane wspierać w dużej grupie swojej drużyny podczas wyjazdowego meczu w Gdańsku. (Dzięki uprzejmości gospodarzy, na sektorach Lechii pojawia się 10 osób). Niestety, ale zawiodła osoba z klubu z Białegostoku, która miała 14 dni przed meczem złożyć zamówienie na bilety dla swoich kibiców, a tego nie uczyniła. Fani białostoczan dowiedzieli się o całej sprawie dopiero wtedy, gdy zamawiali pociąg na wyjazd do Gdańska. Z powodu kilkudniowego opóźnienia w wysyłce pisma, kibicom Jagiellonii nie udało się porozumieć z Lechią Gdańsk w sprawie otrzymania biletów na te spotkanie, choć bardzo się starali. Nie od dziś jednak wiadomo, że klub z Gdańska jest niegościnny dla fanów przyjezdnych.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Widzów: 8 500 (gości 550)
Na stadionie Śląska pojawił się komplet widzów, w tym ponad pół tysiąca fanów ze stolicy - otrzymali 450 biletów. Dopingiem nie zachwycili ani jedni, ani drudzy. Gospodarze starali się sprowokować przyjezdnych okrzykami: „Legia kocha ITI” oraz „Walterowcy”. Fani Śląska zaprezentowali sektorówkę z hasłem: „Przyjdź na Oporowską”, którą uzupełni transparent „A w jedną krótką chwilę, pojmiesz po co żyjesz!”. W czasie wyjazdu do Wrocławia fanom Legii towarzyszyła ekipa filmowa, która przygotowuje materiał o kibicach ze stolicy.

Bełchatów - Ruch Chorzów
Widzów: 3 000 (gości 700)
Do Bełchatowa udało się 700 kibiców z Chorzowa, w tym ok. 200-osobowa grupa fanów Widzewa (głównie FC Bełchatów) oraz fani Apatora. „Niebiescy” mieli jednak zdecydowanie mniej biletów i od samego początku prowadzili negocjacje, aby wszyscy weszli na stadion. Niespodziewanie wszystko zaczęło przebiegać zgodnie z planem, ponieważ ochrona zaczęła wpuszczać kibiców na kupony, które zostały rozdawane przy zapisach na wyjazd. Miejscowi jednak połapali się w swoim błędzie i postanowili wyprowadzić wszystkich z sektora. Spora część kibiców Ruchu została pod stadionem i spod bramy wspierała swój zespół.
Ruch zjawił się pod stadionem w liczbie 384 (z biletami) + około 150 osób bez biletów (liczby podane przez rzecznika prasowego GKS-u Bełchatów), na których wpuszczenie zgody nie wydała policja.

Widzew Łódź - Wisła Kraków
Widzów: 9 600 (gości 800)
Kibice Wisły wypełnili sektor dla gości, który był dobrze oflagowany i prowadzili dobry doping. Gospodarze wspierali swój zespół bardzo przeciętnie, jak na swoje możliwości. Goście zaprezentowali sektorówkę z hasłem: „To My, Kibole”, u góry był napis: „Kiełbasy nie lubimy, wylewamy colę...”

Polonia Bytom - Korona Kielce
Widzów: 3 500 (gości 800)
Spora ekipa fanów Korony Kielce przyjechała do Bytomia. Ostatni fani z Kielc wchodzili na sektor dla gości jeszcze pod koniec pierwszej połowy. Goście zaczęli dopingować, z niezłym skutkiem, dopiero po przerwie. Zaprezentowali transparent z hasłem „Teraz my uderzamy” oraz sektorówka z zaciśniętą pięścią i napisem „Korona Kielce”. Miejscowych na trybunach po raz kolejny w tym sezonie bardzo mało. Doping miejscowych, choć lepszy niż w pojedynku z Lechią Gdańsk, to do porywający nie należał.

Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin Widzów
Widzów: 4 500 (gości: 100)
Kibice Polonii na swoim stałym, niezłym od początku sezonu, poziomie. Goście zjawili się w stolicy w sile ok. 100 osób z jedną flagą.

Lech Poznań - Cracovia
Widzów: 13 500 (gości 300)
Lech z dobrym dopingiem, Cracovia z 4 flagami.

Wkrótce opis wyjazdu kibiców Górnika na mecz z Arką Gdynia.

źródło: torcida.euRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]