Papierowy stadion

Głośne obietnice w blasku kamer i fleszy, huczne wizualizacje projektu stadionu, wielkie nadzieje i ogromny poślizg w realizacji inwestycji, której rozpoczęcie stoi pod znakiem zapytania.
Tak z perspektywy trzech lat prezentuje się przedsięwzięcie pt. "Nowy stadion Górnika Zabrze". 

Gdy latem 2007 roku Allianz Polska przejmował udziały w Górniku Zabrze miasto zobowiązało się, że do 31 grudnia 2011 na Roosevelta 81 stanie nowy, spełniający wszystkie europejskie wymogi stadion, na którym fani czternastokrotnych mistrzów Polski będą oglądali piłkarzy grających o zdobycie krajowego prymatu.

Niestety, sen szybko się skończył, a od prawie 3 lat od daty złożenia obietnicy budowy nowego obiektu nic w tej sprawie praktycznie się nie zmieniło, a nowy stadion im. Ernesta Pohla wygląda okazale jedynie na papierze, a pamiętający czasy dwudziestolecia międzywojennego obiekt im. Ernesta Pohla jest najstarszym i najbrzydszym w Ekstraklasie.

Jakże inaczej sprawy potoczyły się w wielu innych polskich miastach, niejednokrotnie mniejszych niż Zabrze.

Bez wielkich obietnic i jałowej dyskusji wybudowano stadiony Legii w Warszawie i Zagłębia w Lubinie. Rozpoczęto budowę nowych obiektów: Arki w Gdyni, Cracovii i Wisły w Krakowie, Jagiellonii w Białymstoku. Na dniach rozpocznie się budowa obiektu Piasta w Gliwicach, a kolejne miasta coraz głośniej mówią o rozpoczęciu budowy nowych stadionów.

W Zabrzu trwa dyskusja (?), czy nowy stadion powinien pomieścić dwadzieścia czy trzydzieści tysięcy widzów. A może w ramach przedwyborczej redukcji kosztów tylko dziesięć, bo i tak więcej fanów na mecz nie przyjdzie?

Wszystkie głosy w dyskusji na temat budowy nowego stadionu dochodzące ze strony magistratu wywołują wśród sympatyków Trójkolorowych złość i zdumienie.

Jednak już niedługo kibice Górnika staną przed szansą rozliczenia miejskich rajców z ich dokonań podczas ostatnich 4 lat i oddania głosu na ludzi gwarantujących, że nowy stadion przy Roosevelta powstanie i będzie godny na miarę legendy polskiej piłki nożnej Górnika Zabrze oraz jej fanów, którzy są fenomenem na skalę kraju i już nieraz pokazali, że mimo słabej gry piłkarzy są wstanie zapełnić nawet 40-tysięczny Stadion Śląski w Chorzowie.

Równocześnie mamy cichą nadzieję, że opóźnienia związane z rozpoczęciem prac budowlanych związane były ze spadkiem Górnika na zaplecze ekstraklasy i już w najbliższych miesiącach będziemy mogli z dumą podziwiać jak przy Roosevelta powstaje stadion na miarę XXI stulecia.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]