Górnikowi grozi katastrofa

W tym roku rozpocząć się miała budowa nowego stadionu w Zabrzu. Wiadomo już, że obietnice miasta nie zostaną spełnione. Konsekwencje ewentualnych opóźnień mogą być dla zabrzańskiego klubu tragiczne.
- W liście intencyjnym zawartym na linii władze miasta - Allianz Polska pada deklaracja ze strony Spółki Stadion, że ta dołoży wszelkich starań, żeby nowy stadion w Zabrzu był oddany do użytku z dniem 31 grudnia 2011 roku. Jeżeli tak się nie stanie, otrzymamy od Allianz dodatkowy rok na dokończenie inwestycji. W przypadku jeżeli i w tym terminie się nie zmieścimy, Allianz sprzeda akcje klubu, a miastu przez pół roku będzie przysługiwało prawo pierwokupu - wyjaśnia prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
Jeśli do takiego opóźnienia rzeczywiście by doszło, może to oznaczać dla Górnika katastrofę. Miasta nie stać na utrzymanie klubu grającego w Ekstraklasie. Co na to prezes Łukasz Mazur? - Nie chcę tych doniesień komentować. W roku wyborczym mogłoby być to różnie odebrane, a moim celem jest to, by Górnik nie mieszał się do polityki i odwrotnie. Mogę tylko się zastanawiać, dlaczego list intencyjny nie został upubliczniony, jeżeli rzeczywiście zawiera w sobie takie zapisy - mówi.

Kilka dni temu odbyła się też telewizyjna debata na temat stadionu w stacji Zabrze TV, którą można obejrzeć tutaj.

źródło: SportoweFakty.pl / Zabrze TVRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online