Oświadczenie Stowarzyszenia: Nie chcemy czytać relacji tekstowych

"W dyskusji na temat transmisji meczu 4. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów wypowiedziano już wiele słów, których nie chcemy powtarzać. Nie możemy jednak być wobec tego tematu obojętni. 

Z wielkim niedowierzaniem i zdziwieniem przyjęliśmy do wiadomości informację o tym, że bezpośrednia transmisja z Wielkich Derbów Śląska zostanie przeprowadzona na antenie niszowej i trudnodostępnej dla sympatyków futbolu w kraju i za granicą stacji Orange Sport, a nie, jak to dotychczas miało miejsce, w stacji Canal+.

Stwierdzenie, że spotkanie dwóch NAJBARDZIEJ UTYTUŁOWANYCH POLSKICH KLUBÓW, które łącznie zdobyły 28 tytułów mistrza Polski nie jest godne, by pokazać ich mecz w kanale o największej oglądalności budzi w nas gorzki śmiech.

Decyzja o braku transmisji tego spotkania w Canal+ jest ciosem dla licznej rzeszy sympatyków Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów z kraju oraz rozsianych po całym świecie (by wspomnieć tylko bardzo liczną kolonię Polaków w Niemczech czy też na Wyspach Brytyjskich).

Ograniczenie im dostępu do widowiska sportowego, które dla wielu z nas jest wydarzeniem sezonu, a dla wszystkich sympatyków w kraju wydarzeniem kolejki, pokazuje, że osoby decyzyjne w stacji Canal+ nie mają świadomości o potrzebach swoich klientów, którzy kupują dekodery Cyfry+ oraz wykupują Canal+ w różnych sieciach kablowych.

Nikt rozsądnie myślący nie powie, że mecz Legii Warszawa z Bełchatowem przyciągnie na stadion oraz przed ekrany telewizorów więcej widzów, niż klasyk polskiej piłki z udziałem najbardziej utytułowanych klubów naszego kraju.

Mamy nadzieję, że brak transmisji spotkania Górnika z Ruchem w Canal+ to jednorazowy przypadek i nigdy więcej fani futbolu w polskim wydaniu (zarówno mieszkający w kraju, jak i za granicą) nie będą zmuszeni do śledzenia relacji tekstowych ze Śląskich Derbów za pośrednictwem internetu."

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online