Prezydent Zabrza wystosowała list otwarty do Canal+

Dzisiaj prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wystosowała list ws. transmisji meczu Górnik Zabrze - Ruch Chorzów w Canal+. 

Szanowni Panowie
Emanuel Florent
Prezes Canal+
Jacek Okieńczyc
Dyrektor ds. Sportu w Canal+

Państwo

W imieniu mieszkańców Zabrza zwracam się z prośbą o ponowne rozważenie możliwości bezpośredniej transmisji meczu Górnik Zabrze – Ruch Chorzów. Od kilkudziesięciu lat śląskie derby elektryzują wszystkich kibiców piłki nożnej w Polsce. Przypomnijmy, że występowali w nich wybitni zawodnicy, którzy zadziwiali swoimi umiejętnościami publiczność na wielu stadionach świata, żeby przypomnieć choćby Włodzimierza Lubańskiego, Gerarda Cieślika, Stanisława Oślizłę, Eugeniusza Fabera, Ernesta Pohla, Joachima Marxa, Jana Urbana, Krzysztofa Warzychę, Mariusza Śrutwę czy Tomasza Wałdocha. W 1935 roku podczas meczu otwarcia obiektu, w którym zmierzyły się reprezentacje polskiej i niemieckiej części Górnego Śląska stadion gościł także legendę polskiej piłki Ernesta Wilimowskiego.
Stadion Górnika Zabrze przechodzi gruntowną modernizację. Złożono już kompletną dokumentację techniczną i wystąpiono o pozwolenie na budowę. Pomimo przygotowywania do tak szeroko zakrojonych prac, obiekt jest na bieżąco remontowany, także z myślą o transmisjach telewizyjnych. Przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego uzupełniono oświetlenie, które należy do jednych z najlepszych w kraju. Przekonaliście się Państwo o tym transmitując mecz Górnik Zabrze - Polonia Warszawa.
Mecze derbowe pomiędzy chorzowską i zabrzańską drużyną gromadziły kilkudziesięciotysięczną widownię. Ze względu na modernizację Stadionu Śląskiego oraz Górnika Zabrze nie ma technicznych możliwości zapewnienia bezpośredniego udziału wszystkim zainteresowanym kibicom w tym wielkim święcie polskiej piłki. Deklaruję wszechstronną pomoc i proszę o ponowne przeanalizowanie swojej decyzji.

Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Mańka - Szulik
Prezydent Zabrza


źródło: um.zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online