Wraca temat meczu dla rodzin górników

Kiedy 10 miesięcy temu w kopalni w Rudzie Śląskiej zginęło 20 górników, Górnik Zabrze i GKS Katowice postanowiły pomóc rodzinom ofiar. Dziś o sprawie mało kto pamięta, chociaż... 18 września 2009 roku w kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej - na skutek wybuchu metanu - zginęło 20 górników. Zapanowała żałoba. Z ofiarami rodzin solidaryzowała się cała Polska. Nie zapomnieli o nich też sportowcy...  

Jedną z inicjatyw był pomysł, na jaki wpadli działacze Górnika Zabrze. Zaproponowali oni GKS-owi Katowice mecz charytatywny, z którego dochód miał zostać przeznaczony na pomoc rodzinom ofiar. GieKSa od razu się zgodziła.

Niestety, wtedy zaczęły się problemy. Z powodu zamknięcia stadionu Górnika meczu nie można było rozegrać przy Roosevelta, a że nie istniała też możliwość zorganizowania spotkania w Katowicach, to na miejsce rywalizacji wybrano... zabrzańską halę MOSiR-u. I to rozwiązanie jednak nie wypaliło. Dlaczego? Górnik winą obarczał policję, która - jego zdaniem - miała nie wydać pozwolenia na organizację imprezy masowej. - To niedopuszczalne i kłamliwe! Do dzisiaj nie wpłynął do nas wniosek o organizację imprezy masowej. O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów - odpierał zarzuty Marek Wypych, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Stanęło na tym, że do spotkania w 2009 roku doprowadzić się nie udało. Mówiono, że być może powiedzie się na wiosnę przyszłego roku. Ale się nie powiodło... W miarę upływu czasu o sprawie zresztą zapomniano. - W związku z awansem do ekstraklasy, mamy w klubie natłok prac. Stąd pomysł rozegrania tego meczu zszedł na drugi plan. Szkoda, bo uważam, że tego typu przedsięwzięcia powinny dochodzić do skutku jak najszybciej. Wtedy, kiedy pamięć o zmarłych jest bardzo żywa, a ludzie chcą w niej uczestniczyć spontanicznie - mówi Stanisław Oślizło, rzecznik prasowy zabrzan.

Mimo wszystko, uważa, że doprowadzenie do takiego spotkania cały czas ma sens. Podobnie myślą na Bukowej. - Jestem jak najbardziej za. Możemy siąść z prezesem Mazurem i omówić tę kwestię. Skontaktuję się z drugą stroną - deklaruje Jacek Krysiak, szef katowickiego I-ligowca. O swoich dobrych intencjach zapewnia też Oślizło. - Jutro przypomnę prezesowi Mazurowi o tej sprawie - zapowiada legenda Górnika.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]