Oby nie zabić tej mody

Górnik Zabrze z sezonu na sezon traci kibiców, a to dlatego, że aby przystosować stadion do rozgrywek, musiał zmniejszyć pojemność trybun. Górnik martwi się o fanów, dla których zabraknie miejsca.
Gdyby klub miał stadion o pojemności 30 tys. widzów, bez trudu by go zapełnił. W sezonie 2008/09 ekstraklasowe potyczki w Zabrzu mogło oglądać 18 tys. ludzi. Pierwsze spotkanie zbliżających się rozgrywek zobaczy 9,2 tys. fanów. Kolejne 12,5 tys. Dlatego zdecydowanie spadną zyski z biletów. Kiedy zabrzanie poprzednio grali w elicie, dochody ze sprzedaży biletów wyniosły ok. 4,5 mln zł. Teraz ledwo przekroczą 2 mln. - My nie musimy się martwić tym, jak zapełnić stadion, ale tym, że duża część fanów zostanie za bramami. To rodzi obawę, że zabijemy modę na Górnika - mówi prezes klubu Łukasz Mazur. Kiedy klub przejmowała grupa Allianz, władze miasta obiecały, że w Zabrzu powstanie nowy stadion na 30 tys. Ostatnio radni z tego pomysłu się wycofali.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]