Fakt: 50 tys. miesięcznie za grę w 7. lidze...

Strąka do Zabrza sprowadził zimą 2009 roku trener Henryk Kasperczak. Wcześniej piłkarz był głównie rezerwowym w austriackim SV Ried. W Górniku się jednak nie popisał i w końcu od czerwca trenuje z drugim zespołem Górnika. To efekt decyzji sztabu szkoleniowego, który nie widzi piłkarza w składzie zabrzan na następny sezon. Jako, że występy w B-klasowych rezerwach nie powinny być ambicją zawodowego piłkarza, to klub zaproponował mu rozwiązanie za porozumieniem stron ważnego do 2013 roku kontraktu. W zamian Strąk miał otrzymać solidną odprawę, około 600 tys. zł, czyli swoje roczne pobory. Co najważniejsze piłkarz sam wyszedł z taką propozycją finansową.
– Doszliśmy do porozumienia, zawarliśmy umowę ustną i umówiliśmy się, że sfinalizujemy wkrótce sprawę. Ręce mi opadły, kiedy usłyszałem, że Strąk zmienił zdanie… Niestety są ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze, a pojęcie honoru w ogóle nie istnieje – podkreśla Łukasz Mazur, prezes Górnika.
Podobno Strąk miał ofertę wyjazdu do Grecji, jednak ostatecznie z niej nie skorzystał. – Piłkarz wyjaśnił mi, że nie ma satysfakcjonujących ofert, żeby odejść z Górnika. Z moim informacji wynika natomiast, że to nieprawda i miał dobrą propozycję z zagranicy, ale stwierdził, że nie ma sensu wyjeżdżać skoro jest mu tak dobrze w Polsce – dodaje prezes.
Zabrzański klub do zakończenia kontraktu będzie musiał wypłacić piłkarzowi prawie 2 mln zł. – Chcieliśmy mu pójść na rękę. Mógł odejść za darmo i jeszcze dostałby bardzo wysoką odprawę, którą zresztą sam zaproponował. Wybrał jednak inaczej. Liczymy się zatem z tym, że będziemy utrzymywali go przez kolejne trzy lata. Górnik sobie z tym poradzi, nie wiem jednak, czy piłkarz po trzech latach biegania po łąkach znajdzie jeszcze klub, który go zatrudni – mówi Mazur.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]