W Zakopanem motoryka, siła i wytrzymałość

Piłkarze Górnika Zabrze trenują w Zakopanem. Zgrupowanie ma na celu podbudowę przygotowania fizycznego. "Teraz skupiamy się na motoryce, sile i wytrzymałości. Nad szybkością popracujemy później" - powiedział trener Górnika Adam Nawałka.
Zaznaczył, że wysokość na której położone są obiekty, a także powietrze i o kilka stopni niższe temperatury niż w innych rejonach Polski stwarzają świetne warunki do ciężkiej pracy. 

"I my to w pełni wykorzystujemy. Zawodnicy trenują trzy razy dziennie, po dwie-trzy godziny na bieżni, boisku i w siłowni. To wielki wysiłek, a co za tym idzie łatwo o kontuzje. Stąd z naszej strony stała, uważna obserwacja każdego piłkarza i natychmiastowe reagowanie na sygnały o przeciążeniu organizmu. Pilnujemy także właściwej suplementacji oraz pełnej odnowy biologicznej" - dodał Nawałka.

W planie jest także wyprawa w Tatry, głównie po to - jak przyznał, żeby przerwać monotonię codziennego cyklu szkoleniowego. "Ja preferuję takie zajęcia, jakie teraz prowadzimy, ale z doświadczenia wiem, że po takim wypadzie w góry zwykle mija znużenie i powraca chęć do ciężkiej pracy".

O ile pozwoli na to pogoda, piłkarze wejdą na Giewont. "Po zdobyciu szczytu, już na Kalatówkach planujemy trochę ćwiczeń, ponieważ po takim marszobiegu musi powrócić czucie mięśniowe. Potem tradycyjnie już basen i pozostałe elementy odnowy" - poinformował Nawałka.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]