Wielkie sprawdzanie

Zabrzanie odliczają godziny do pierwszego treningu po urlopach. Jutro zespół pierwszy raz wyjdzie na boisko, rozpoczynając przygotowania do sezonu 2010/11.
W klubie na pewno dojdzie do spotkania trenera Adama Nawałki z dyrektorem sportowym Górnika, Tomaszem Wałdochem. Powinny podczas niego zapaść ostateczne decyzje dotyczące okresu przygotowawczego. W planach są dwa obozy. Pierwszy w Zakopanem, a drugi na Słowenii. Górnik ma podczas nich zagrać około ośmiu meczów kontrolnych.
Tymczasem dziś pojawi się na Roosevelta spora grupa piłkarzy. Nie jest wykluczone, że będzie ich nawet... pięćdziesięciu. Otóż klub robi nabór piłkarzy do drużyn Młodej Ekstraklasy oraz rezerw, która ma rozpocząć grę od B-klasy. Choć ostatnio pojawił się pomysł, by rezerwy zabrzan przejęły miejsce Sparty Zabrze w czwartej lidze.
- Zgłosiło się do klubu bardzo dużo młodych piłkarzy, którzy chcą przejść testy. Sam nie wiem, ilu ich przyjedzie przyznaje Andrzej Orzeszek, który będzie w nowym sezonie trenerem Młodej Ekstraklasy. W związku z tak licznym gronem sprawdzanych zawodników, zostaną oni podzieleni na kilka grup i zagrają mecze między sobą. Wcześniej każdy wypełni odpowiedni kwestionariusz, skąd jest, gdzie grał i na jakiej pozycji. - To pierwsze takie spotkanie. Niebawem dojedzie grupa kolejnych piłkarzy. Selekcja na pewno trochę potrwa - dodaje Orzeszek.
Górnika czeka trudne zadanie logistyczne, by odpowiednio podzielić piłkarzy, którzy będą grali w zespole rezerw i ME. Trzeba pamiętać, że w tych pierwszych mają grać zawodnicy odstawieni od pierwszej drużyny, jeżeli nie znajdą sobie nowych klubów. Są to między innymi Robert Szczot, Paweł Strąk i Przemysław Pitry. Z kolei z ME mogą trenować, a już na pewno w niej grać, niektórzy młodzi piłkarze, ściągnięci do Zabrza tego lata.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online