Szkółka piłkarska Górnika dotarła do 1/4 finału Mistrzostw Polski

Zawodnicy Pogoni Prudnik przegrali w dwumeczu z Sandecją Nowy Sącz, jednak sam awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (rocznik 1993) dla klubu z pięcioletnią historią to duży sukces. Warto dodać, że na tym samym etapie odpadł zaprawiony w bojach o Mistrzostwo Polski Juniorów Gwarek Zabrze. Aktualni mistrzowie województwa opolskiego od rundy wiosennej są oficjalnie pod opieką Górnika Zabrze. Szczegóły współpracy zostały ustalone w Prudniku, gdzie pojawiła się delegacja Górnika złożona z prezesa Łukasza Mazura, dyrektora sportowego Tomasza Wałdocha oraz koordynatora szkolenia grup młodzieżowych Jerzego Urbana. Działacze Górnika spotkali się także z zawodnikami i ich rodzicami, celem omówienia dalszej współpracy sportowej w perspektywie kontynuowania ich kariery piłkarskiej w Zabrzu.
Po spotkaniu z rodzicami doszło do kolejnego spotkania, tym razem z włodarzami miasta i powiatu. W rozmowie o współpracy ośrodków piłkarskich z Zabrza i Prudnika wzięli udział burmistrz Franciszek Fejdych i starosta Radosław Roszkowski. Spartę reprezentowali prezes Mariusz Półchłopek i członek władz klubu Arkadiusz Nowacki oraz przedstawiciel sponsorów Pan Edmund Kurpet. Rozmowa miała bardzo merytoryczny charakter i dotyczyła określenia głównych kierunków współpracy na przyszłość. Jak powiedział prezes Łukasz Mazur Górnik jest zdecydowany na długofalową współpracę ze Spartą, traktując ją jako swoją szkółkę piłkarską na Opolszczyźnie. Z całą pewnością szkoleniowe, organizacyjne i materialne wsparcie Górnika powinno uczynić ze Sparty konkurencyjną w naszym regionie młodzieżową szkółkę piłkarską.
Górnik i Sparta podpisały już wstępną umowę o współpracy partnerskiej, która wymaga jeszcze szczegółowych ustaleń i uzgodnień. Niemniej jednak jej celem jest podniesienie poziomu szkolenia piłkarskiego w podokręgu opolskim, z wykorzystaniem potencjału sportowego i ekonomicznego Górnika. Korzyści z takiej współpracy będą obustronne. Najbardziej utalentowani chłopcy dostaną szansę rozwoju, trafiając do drużyny juniorskiej Górnika lub Młodej Ekstraklasy (w tej chwili Górnik jest zainteresowany czterema zawodnikami Pogoni), będących bezpośrednim zapleczem zespołu seniorskiego. Wyszkoleni i przygotowani do gry seniorskiej zawodnicy, którzy nie przebiją się do kadry pierwszego zespołu, będą mogli bezwarunkowo wracać z Zabrza do Prudnika.

źródło: sparta-prudnik.pl / MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]