Gierczak: Jestem w Górniku, żeby młodzi brali ze mnie przykład

- Mam plany z nim związane również w przyszłości. Jego rola w budowie zespołu jest bardzo ważna - tak Tomasz Wałdoch ocenił transfer Piotra Gierczaka, który do Zabrza trafia już po raz... trzeci.
Pierwszy raz Gierczak na Roosevelta przyjechał w 1997 roku. Zabrzańskie barwy reprezentował przez sześć i pół sezonu. Drugie podejście miało miejsce na wiosnę 2007 roku. Tym razem pobyt w Górniku był o wiele krótszy. Po sezonie 2007/2008 doświadczony zawodnik musiał odejść. - Trener Wieczorek nie widział mnie w składzie, ale i tak tamten okres wspominam bardzo dobrze. Teraz liczę, że będzie jeszcze lepiej - skomentował Gierczak. - Cieszę się, że trzeci raz tutaj jestem. Negocjacje były krótkie. Nie wahałem się w ogóle - dodał.
Z poprzedniego pobytu pomocnik pamięta kilku zawodników. - Zostało ich jeszcze paru. Jest też sporo młodych. Będą mieć kogo podpatrywać. Między innymi po to tutaj jestem, żeby brali przykład ze mnie. Ale są jeszcze inni jak Michał Bemben, Adam Banaś czy Tomek Zahorski - powiedział Gierczak. - Mam nadzieję, że stworzymy fajną drużynę i będzie nam się układało na boisku i poza nim. Dobra atmosfera jest bardzo ważna - przyznał.
- Mam plany z nim związane również w przyszłości. Pokaże młodym chłopakom, jak się podchodzi do obowiązków piłkarskich. Rola Piotrka w budowie zespołu jest niezwykle istotna - zaznaczył dyrektor sportowy Górnika, Tomasz Wałdoch. Umowa z piłkarzem została podpisana na rok, jednak sam zainteresowany nie wyklucza dłuższego pobytu na Roosevelta - Jeżeli klub będzie zadowolony, nie widzę problemu. Na ten sezon cel mam jeden - grać jak najlepiej i zająć z Górnikiem jak najwyższe miejsce - skończył były już zawodnik Ruchu Radzionków.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]