Michał Bemben zawodnikiem Górnika

Michał Bemben (fot. Bundesliga.pl)34-letni obrońca Michał Bemben podpisał w środę roczny kontrakt z Górnikiem Zabrze z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Piłkarz przez wiele lat występował w Niemczech, m.in. w VfL Bochum, a ostatnio w Unionie Berlin.
- Pamiętam Michała z czasów gry w Bochum. Wiem, że wniesie do naszej drużyny konieczne doświadczenie i pokaże profesjonalne podejście do gry i treningów. Jego przyjście do Górnika powinno zabezpieczyć nam dobry poziom gry na pozycji prawego obrońcy - komplementował piłkarza dyrektor sportowy klubu Tomasz Wałdoch.
- Zgodnie z tym co wcześniej obiecywaliśmy, chcemy ściągnąć do klubu 2-3 doświadczonych graczy, najlepiej takich, którzy występowali na boiskach niemieckich - dodał prezes Górnika Łukasz Mazur.
Bemben urodził się 28 stycznia 1976 roku w Rudzie Śląskiej i pierwsze kroki związane z piłką stawiał w juniorskim zespole Górnika Zabrze. W wieku 13 lat wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec i tam kontynuował piłkarską karierę. W 1995 roku trafił do drugiego zespołu VfL Bochum, a trzy lata później został włączony do pierwszego zespołu. W pierwszym zespole VfL spędził siedem lat w trakcie których rozegrał 122 spotkania i zdobył 3 bramki. W 2005 roku przeszedł do Rot-Weiss Essen, z którym awansował do 2. Bundesligi a następnie trafił do 1. FC Union Berlin z którym także awansował do 2. Bundesligi.

źródło: PAP / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]