Przegląd Sportowy: Wzięli kredyt na awans do ekstraklasy

Na początku rundy wiosennej Górnik Zabrze wziął kredyt z banku. Ta pożyczka, takie było założenie, miała pomóc w wywalczeniu awansu do ekstraklasy - pisze "Przegląd Sportowy".
- Dzięki tym środkom mogliśmy sfinansować bieżącą działalność - wyjaśnia prezes Łukasz Mazur. - Piłkarze przestali myśleć o tym, że nie ma wypłaty na koncie. Zaczęli myśleć wyłącznie o graniu. Teraz nikt u nas nie ma zaległości większych niż dwa, trzy miesiące. Niedługo jednak i to wyprostujemy - dodaje szef klubu.
W sezonie 2008/09 Górnik Zabrze miał budżet na poziomie 30 mln zł. Po spadku został on okrojony o połowę. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej okazało się jednak, że w kasie nie będzie nawet tych 15 mln zł. Tymczasem w kadrze było wielu piłkarzy z miesięcznymi pensjami na poziomie 40 tys. zł brutto i większym. Trzeba było jakoś ten problem rozwiązać. Wzięcie kredytu rozważał już Jędrzej Jędrych, poprzednik Mazura na stanowisku prezesa. Jednak dopiero ten ostatni zdecydował się na pokerową zagrywkę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]