Terminarz 2010/2011: Na początek "Czarne Koszule", WDŚ w sierpniu!

6 sierpnia 2010 roku rozpocznie się nowy sezon rozgrywek Ekstraklasy. Jesienią zostanie rozegrane 16 kolejek, z których ostatnia odbędzie się w dniach 3-5 grudnia. Runda wiosenna zacznie się 25 lutego, zaś sezon zakończy się w niedzielę 29 maja 2011. 

1 czerwca podczas spotkania prezesów klubów Ekstraklasy ustalono, iż ze względu na fakt budowy i otwierania nowych stadionów wielu zespołów w bieżącym sezonie nastąpi odstępstwo od stosowania zasady rozgrywania zawodów klasycznym systemem "dom - wyjazd - dom".

Decyzją zarządu Ekstraklasy SA Departament Logistyki Rozgrywek będzie upoważniony do zmiany terminu meczu Ekstraklasy w przypadku, gdy pierwotnie zaplanowany termin pokrywa się z datą otwarcia nowego stadionu klubu, a na mocy odrębnego porozumienia w tym terminie ma być zorganizowane międzynarodowe spotkanie mające uświetnić uroczystość otwarcia nowego stadionu.

Szczegółowy terminarz Ekstraklasy na sezon 2010/2011:

1. kolejka - 7-8 sierpnia
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok
GKS Bełchatów - Polonia Bytom
Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów
Widzew Łódź - Lech Poznań
Wisła Kraków - Arka Gdynia
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Cracovia (przełożony na 17 lub 18 sierpnia)

2. kolejka - 14-15 sierpnia
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Widzew Łódź
Polonia Warszawa - Legia Warszawa
Lech Poznań - Arka Gdynia
Polonia Bytom - Lechia Gdańsk
Cracovia - Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów

3. kolejka - 21-22 sierpnia
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Wisła Kraków
Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin
Arka Gdynia - Górnik Zabrze
Polonia Bytom - Korona Kielce
Lech Poznań - Cracovia
GKS Bełchatów - Ruch Chorzów
Lechia Gdańsk -Jagiellonia Białystok

4. kolejka - 28-29 sierpnia
Legia Warszawa - GKS Bełchatów
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Wisła Kraków - Polonia Bytom
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów
Korona Kielce - Cracovia
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia
Widzew Łódź - Polonia Warszawa

5. kolejka - 11-12 września
Śląsk Wrocław - Lech Poznań
GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk
Polonia Warszawa - Korona Kielce
Arka Gdynia - Widzew Łódź
Polonia Bytom - Zagłębie Lubin
Cracovia - Górnik Zabrze
Ruch Chorzów - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

6. kolejka - 18-19 września
Górnik Zabrze - GKS Bełchatów
Wisła Kraków - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław
Lech Poznań - Polonia Warszawa
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
Polonia Bytom - Ruch Chorzów
Lechia Gdańsk - Cracovia

7. kolejka - 25-26 września
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
GKS Bełchatów - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Polonia Warszawa - Polonia Bytom
Cracovia - Arka Gdynia
Ruch Chorzów - Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin

8. kolejka - 2-3 października
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
GKS Bełchatów - Lech Poznań
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Ruch Chorzów - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Cracovia
Polonia Bytom - Widzew Łódź
Arka Gdynia - Polonia Warszawa

9. kolejka - 16-17 października
Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa
Korona Kielce - GKS Bełchatów
Widzew Łódź - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Cracovia - Ruch Chorzów
Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom

10. kolejka - 23-24 października
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Korona Kielce - Legia Warszawa
Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
Polonia Warszawa - Cracovia
Arka Gdynia - GKS Bełchatów
Polonia Bytom - Śląsk Wrocław

11. kolejka - 30-31 październik
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin
GKS Bełchatów - Widzew Łódź
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Lech Poznań - Wisła Kraków
Cracovia - Polonia Bytom
Ruch Chorzów - Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa

12. kolejka - 6-7 listopada
GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk
Ruch Chorzów - Lech Poznań
Cracovia - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Polonia Bytom
Arka Gdynia - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź

13. kolejka - 13-14 listopada
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów
Widzew Łódź - Cracovia
Polonia Warszawa - Ruch Chorzów
Polonia Bytom - Arka Gdynia

14. kolejka - 20-21 listopada
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów
GKS Bełchatów - Polonia Warszawa
Legia Warszawa - Arka Gdynia
Lechia Gdańsk - Widzew Łódź
Lech Poznań - Polonia Bytom
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Jagiellonia Białystok - Cracovia

15. kolejka - 27-28 listopada
Korona Kielce - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Widzew Łódź - Górnik Zabrze
Polonia Warszawa - Wisła Kraków
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
Polonia Bytom - Legia Warszawa
Cracovia - GKS Bełchatów
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

16. kolejka - 4-5 grudnia
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Polonia Bytom - GKS Bełchatów
Cracovia - Legia Warszawa
Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Widzew Łódź
Arka Gdynia - Wisła Kraków
Polonia Warszawa - Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin - Korona Kielce

17. kolejka - 26-27 lutego
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Korona Kielce
Legia Warszawa - Polonia Warszawa
Arka Gdynia - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Polonia Bytom
Śląsk Wrocław - Cracovia
Wisła Kraków - Ruch Chorzów
GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok

18. kolejka - 5-6 marca
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Widzew Łódź
Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa
Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Korona Kielce - Polonia Bytom
Cracovia - Lech Poznań
Ruch Chorzów - GKS Bełchatów
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

19. kolejka - 12-13 marca
GKS Bełchatów - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Polonia Bytom - Wisła Kraków
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Cracovia - Korona Kielce
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin
Polonia Warszawa - Widzew Łódź

20. kolejka - 19-20 marca
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów
Korona Kielce - Polonia Warszawa
Widzew Łódź - Arka Gdynia
Zagłębie Lubin - Polonia Bytom
Górnik Zabrze - Cracovia
Legia Warszawa - Ruch Chorzów
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

21. kolejka - 2-3 kwietnia
GKS Bełchatów - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź
Polonia Warszawa - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
Ruch Chorzów - Polonia Bytom
Cracovia - Lechia Gdańsk

22. kolejka - 9-10 kwietnia
Śląsk Wrocław - Korona Kielce
Wisła Kraków - GKS Bełchatów
Lech Poznań - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Polonia Bytom - Polonia Warszawa
Arka Gdynia - Cracovia
Widzew Łódź - Ruch Chorzów
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

23. kolejka - 16-17 kwietnia
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Lech Poznań - GKS Bełchatów
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Ruch Chorzów
Cracovia - Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Polonia Bytom
Polonia Warszawa - Arka Gdynia

24. kolejka - 23 kwietnia
Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław
GKS Bełchatów - Korona Kielce
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Ruch Chorzów - Cracovia
Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok

25. kolejka - 30 kwietnia (sobota)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Korona Kielce
Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź
Cracovia - Polonia Warszawa
GKS Bełchatów - Arka Gdynia
Śląsk Wrocław - Polonia Bytom

26. kolejka - 7-8 maja
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Widzew Łódź - GKS Bełchatów
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - Lech Poznań
Polonia Bytom - Cracovia
Arka Gdynia - Ruch Chorzów
Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok

27. kolejka - 14-15 maja
Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa
Lech Poznań - Ruch Chorzów
Wisła Kraków - Cracovia
Polonia Bytom - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Arka Gdynia
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

28. kolejka - 21-22 maja
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin
Cracovia - Widzew Łódź
Ruch Chorzów - Polonia Warszawa
Arka Gdynia - Polonia Bytom

29. kolejka - 25 maja
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
Polonia Warszawa - GKS Bełchatów
Arka Gdynia - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk
Polonia Bytom - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Cracovia - Jagiellonia Białystok

30. kolejka - 29 maja
Lech Poznań - Korona Kielce
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Widzew Łódź
Wisła Kraków - Polonia Warszawa
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia
Legia Warszawa - Polonia Bytom
GKS Bełchatów - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów

źródło: Ekstraklasa SA



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]