Szmatuła, Kulig i Besta odchodzą, Pazdan też?

Jakub Szmatuła, Przemysław Kulig i Ales Besta nie będą więcej reprezentowali barw Górnika Zabrze. Całej trójce z końcem czerwca wygasną wypożyczenia i nie będą kontynuowane. Prezes Łukasz Mazur ujawnił także nazwiska kilku innych piłkarzy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów. 

Zawodnikiem, który spełnił oczekiwania w Górniku, ale dostał zgodę na transfer zagraniczny, jest Michał Pazdan. - Zadzwonił jego menadżer, że ma dla niego dobrą propozycję z klubu zagranicznego. Uważamy, że Michał jest w tym wieku, że taki wyjazd może mu pomóc w rozwoju piłkarskim. My go dalej widzimy w Górniku, ale z szacunku nie będziemy mu rzucać kłód pod nogi - tłumaczył Łukasz Mazur.

Prezes ujawnił także, że problemy z przebiciem się do pierwszego składu mogą mieć Konrad Cebula, Przemysław Pitry i Robert Szczot. Cała trójka dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, inaczej grozić im będzie gra w drużynie rezerw występującej w B klasie. To samo tyczy się Pawła Strąka, ale jak powiedział sternik Górnika: - Paweł nie zagra w pierwszej drużynie Górnika tak długo, jak długo będę prezesem tego klubu.

Inaczej przedstawia się sytuacja Damiana Gorawskiego. - Zgodnie z regułami PZPN-u, jeśli zawodnik pozostaje kontuzjowany przez sześć miesięcy, klub ma prawo wystąpić z wnioskiem o rozwiązanie kontraktu lub obniżenia go o połowę. My skorzystamy z tej pierwszej opcji - zadeklarował Ł. Mazur.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]