Aleksander Kwiek piłkarzem Górnika

Podczas czwartkowego spotkania "Drugie śniadanie z Górnikiem" 3-letni kontrakt z 14-krotnym mistrzem Polski podpisał grający ostatnio w Odrze Wodzisław Aleksander Kwiek. Kwiek zasilił Górnika na zasadzie transferu, gdyż jego kontrakt z Odrą miał obowiązywać do czerwca 2011 roku. 

Jak przyznał sam piłkarz, konkretna oferta dla niego napłynęła również z Ruchu Chorzów, ale decyzja o przejściu do Górnika została podjęta w środę wieczorem. Kwiek będzie grał w Zabrzu z numerem 83.

Aleksander Kwiek urodził się 13 stycznia 1983 roku w Wodzisławiu Śląskim, a przygodę z piłką rozpoczynał w Rymerze Niedobczyce, z którego przeniósł się później do Odry Wodzisław. To właśnie w tym klubie "Olo" zadebiutował w ekstraklasie. Jego dobra gra nie uszła uwadze Wiśle Kraków, która w 2004 roku ściągnęła Kwieka pod Wawel. W wieku 21 lat został mistrzem Polski w barwach "Białej Gwiazdy". Później grał jeszcze w Koronie Kielce, Górniku Łęczna, Jagiellonii Białystok, a dwa lata temu zdecydował się na powrót do rodzinnego Wodzisławia Śląskiego. W swojej karierze rozegrał 139 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których zdobył siedem bramek.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]