Mega rewolucja w Górniku

Trener Adam Nawałka zostaje na 95 procent w Górniku Zabrze - taką informację przekazał nam wczoraj prezes klubu Łukasz Mazur. Szykuje się natomiast rewolucja w kadrze.
Dziesięciu piłkarzy ma dostać wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Z informacji "Przeglądu Sportowego" wynika, że na tej liście znajdują się między innymi: Przemysław Pitry, Michał Pazdan, Paweł Strąk, Robert Szczot i Damian Gorawski. Ta piątka dostała SMS-em zaproszenie na indywidualne rozmowy. Cała ta sytuacja pokazuje determinację zarządu w zmniejszeniu kosztów utrzymania drużyny. Górnik chce się przede wszystkim pozbyć graczy, którzy mają wysokie kontrakty. - U nas nie będzie obowiązywała socjalistyczna zasada, czy się stoi, czy się leży, zawsze kasa się należy - mówi Mazur. - Będziemy płacili za realizację konkretnych celów - dodaje.
Trudno jednak namówić piłkarzy, którzy przeciętnie zarabiają 40 tys. zł brutto miesięcznie, by nagle zrezygnowali ze swoich wysokich zarobków na rzecz kontraktów motywacyjnych.

Droga kadra

Górnik w tym sezonie dysponował budżetem na poziomie 15 mln zł, ale i tak miał spore problemy z finansową płynnością. Kadra była relatywnie droga w utrzymaniu. W najbliższym sezonie pieniędzy będzie więcej, lecz część z nich ma być przeznaczona na spłatę starych zobowiązań. Dlatego zabrzanie chcą pozbyć się najlepiej opłacanych graczy, a w ich miejsce pozyskać takich, którzy nie będą mieli zbyt wielkich wymagań.
Na liście życzeń niezmiennie pozostają: Adam Stachowiak i Marcin Dymkowski z Odry Wodzisław, Tomasz Hołota i Kamil Cholerzyński z GKS Katowice oraz Maciej Bębenek i Michał Jończyk z Sandecji Nowy Sącz.
Warto dodać, iż dalsza praca szkoleniowca także była zagrożona z przyczyn finansowych. Trener Nawałka zażądał podwyżki. - Ostatecznie pokazał jednak, że najbardziej zależy mu na pracy - wyjaśnił Mazur. - W zasadzie to pan Adam ma kontrakt ważny do połowy czerwca 2012 roku, więc teraz ustalaliśmy jedynie szczegóły dalszej współpracy.
Zostanie nie tylko Nawałka, ale i cały dotychczasowy sztab - dodał. - Szukamy teraz trenera od przygotowania fizycznego. Bogdan Zając świetnie przygotował zespół pod względem motorycznym, ale ja chcę go wykorzystać teraz inaczej - powiedział nam wczoraj Nawałka.

Po laniu w Łodzi

W przypadku Górnika najważniejsze są jednak dobre decyzje personalne. Mecz z Widzewem Łódź (0:3) pokazał, że śląska drużyna może się okazać za słaba na ekstraklasę. - Takie porażki wzmagają czujność. To spotkanie powinno być jednak przede wszystkim okazją do rozpoczęcia kreatywnej rozmowy o przyszłości - zauważył Nawałka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]