Jonczyk na celowniku

Większość nazwisk potencjalnych nabytków zabrzańskiego Górnika - przynajmniej na razie - otoczona jest tajemnicą. „Sport” ujawnił jedynie wczoraj, że będą to zawodnicy polscy, przy Roosevelta bowiem nie chcą inwestować w "stranierich".
Wiadomo też nieoficjalnie, że na liście potencjalnych nabytków znaczące miejsce zajmują pierwszoligowcy, a więc - gracze wciąż "na dorobku". Należy do nich na przykład Maciej Bębenek. Wyróżniający się parę sezonów wstecz w zespole zabierzowskiego Kmity, boczny pomocnik trafił do bytomskiej Polonii. Przy Olimpijskiej jednak praktycznie nie zaistniał (dwa ligowe mecze), więc trafił do Sandecji Nowy Sącz, w której zresztą grało już wielu jego byłych kolegów z Zabierzowa. Najpierw był tam wypożyczony, niedawno został ostatecznie wykupiony przez "górali". Teraz ponoć otwiera listę zabrzańskich życzeń.
Nie jest jednak jedynym sądeczaninem na tejże liście. Górnik jest bowiem wśród wielu innych klubów ekstraklasy, które zagięły parol na Michała Jonczyka. Osiemnastoletni napastnik z Piotrkowa, mający za sobą "przygodę" z juniorską drużyną GKS-u Bełchatów i "młodoekstraklasową" Wisły Kraków, przebojem wdarł się do składu Sandecji, a w całym sezonie zdobył dla niej 6 goli w I lidze. Zabrzanie mają jednak - w porównaniu z innymi zespołami - być może jeden ważny atut w wyścigu po Jonczyka. Zna się on przecież ze zgrupowań kadry rocznika 1992 z Kamilem Wałdochem, czyli synem dyrektora sportowego Górnika...
Niewykluczone, że zabrzanie sięgną też po Kamila Cholerzyńskiego z katowickiego GKS-u. Trener Adam Nawałka wielki apetyt na tego gracza miał już zimą, kiedy przenosił się z Bukowej na Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]