Kierunek - Italia

Jutro w godzinach wieczornych piłkarze zabrzańskiego Górnika wyjeżdżają na dwutygodniowe zgrupowanie do Włoch. Zabrzanie zamieszkają w ośrodku położonym kilkanaście kilometrów od Brescii. - Oszczędzamy na dojeździe. Autokar jest tańszy od samolotu, za to na miejscu płacimy więcej niż ekipy, które wybrały Turcję. Skoro jednak zdecydowaliśmy się na bliską współpracę z włoskimi klubami, musimy konsekwentnie iść w tym kierunku. W tym ośrodku do meczów ligowych przygotowuje się Brescia, a kilka lat temu była tam krakowska Wisła. Mamy w planie pięć gier kontrolnych, w tym być może jeden wyjazd do Szwajcarii - mówi prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński. Wczoraj zabrzanie trenowali raz. Waldemar Fornalik po czwartkowych sparingach mógł odetchnąć z ulgą. Co prawda wyniki nie powaliły nikogo na kolana, ale w arktycznych warunkach najważniejsze było uniknięcie kontuzji. - Nie jest najgorzej. Praktycznie wszyscy piłkarze wracają do gry. Rafał Niżnik mecze oglądał zza linii bocznej, ale jest już w pełni sił i jedzie do Włoch. Cała reszta też jest do "gry", choć Mateusz Bukowiec i Rambo są lekko poobijani - trener Górnika dziś podejmie decyzję, których piłkarzy zabierze na zgrupowanie. - Będzie ich 22, ewentualnie 23. Jadą więc praktycznie wszyscy, których w tej chwili mamy. Na miejscu czeka na nas dwóch Brazylijczyków, których sprowadził Marek Koźmiński - dodaje Fornalik. Jeden z nich jest środkowym obrońcą, a drugi pomocnikiem.
Cztery dni później dojedzie do Włoch Dmitar Makriev. Bułgar wcześniej wyjedzie na mecz "młodzieżówki" swojego kraju z Grecją. Przez najbliższy tydzień na Roosevelta będzie więc wyjątkowo pusto. Piłkarze i trenerzy we Włoszech, prezes w Hiszpanii... Jeszcze dziś kilku zawodników i trenerzy powinno się pojawić na Balu Sportowca w Zabrzu. O balowaniu do rana nie będzie jednak raczej mowy. - Wyjeżdżamy w nocy i jeszcze w poniedziałek chcielibyśmy odbyć po południu trening. Szkoda każdego dnia - kończy Fornalik.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online