Włoskie trendy

Gornik stracił w zimowej przerwie kilku zawodników, ale tylko jeden z nich miał jesienią pewne miejsce w składzie. Poza tym ubytki szybko uzupełniono nowymi piłkarzami. Szkoda tylko, że do Zabrza nie wrócił czarujący techniką Aco Stojkov.
Podopieczni Waldemara Fornalika nie byli dotąd na zgrupowaniu. Jutro jednak wyjeżdżają do Włoch, gdzie przez dwa tygodnie będą ćwiczyli na zielonych boiskach. Przy okazji zespół rozegra pięć spotkań kontrolnych z wymagającymi rywalami.  Wyniki gier kontrolnych są raczej korzystne choć trzeba pamiętać, że rywale są wyjątkowo słabi. Gdy zabrzanom przyszło grać z mocniejszymi przeciwnikami pojawiły się kłopoty.
Waldemar Fornalik: - Świadomie zrezygnowaliśmy z pierwszego obozu, w końcu mamy wspaniałe boiska i świetną halę. A jeśli chodzi o kadrę to jest ona wyjątkowo mocna. Wiosną może błysnąć atak Dimitar Makriew - Michał Chałbiński, ta dwójka powinna wypełnić lukę po Adrianie Sikorze.
Zdaniem "Przeglądu Sportowego": W Górniku konsekwentnie tworzą zespół na miarę finansowych możliwości klubu. Promowanie młodych talentów to cel nadrzędny, bo tylko tym sposobem zabrzanie mogą zdobyć środki na stworzenie drużyny marzeń.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online