Kibic sentymentalny

W związku z tym, że odpadliśmy po raz n-ty z wielkiej piłkarskiej imprezy, nasunęła mi się sentymentalna myśl... jak to było kiedyś? Dzisiaj poważny prezes, wczoraj zakłopotany w kontraktach piłkarz, przed wczoraj najbardziej entuzjastyczny piłkarz reprezentacji Polski.
O kim mowa? Marek Koźmiński, chyba najmłodszy zarządca klubu ekstraklasy, wyrachowany i nieustępliwy, otwarty dla mediów i profesjonalny w wypowiedziach. Czy rośnie nam nowy ideał prezesa klubu? 
Urodzony 7 lutego 1971 roku pochodzi z Krakowa, wicemistrz olimpijski z Barcelony, zdobywca pucharu krajowego Grecji, wieloletni piłkarz włoskich klubów, obrońca, lewoskrzydłowy, prezes, businessman... tak to prawda. Dla mnie na zawsze pozostanie chłopakiem, który z piątką i orzełkiem na piersi podbiegł do Włodzimierza Szaranowicza, wyrwał mu mikrofon by oznajmić całej Polsce: Jedziemy! Jedziemy!!! To już tyle czasu minęło od wrześniowego meczu z Norwegami w Chorzowie, klaksony, kibice różnych klubów krzyczących jednym głosem i Marek który już wtedy miał jeden z najważniejszych głosów co do spraw finansowych w s-kadrze.

Dlaczego o tym piszę? Jedna odpowiedź, bo to pierwszy awans do imprezy mistrzostw świata, który przeżyłem, który zobaczyłem, do którego zawsze będę czuł sentyment jak do pierwszej miłości, bo czułem się cząstką tej drużyny, od meczu z Francją (1:0 w Paryżu) widziałem że coś będzie budowanego. Dziękuję za sukces od 16 lat, czekam na następne.

Dla mnie zawsze to będzie Marek, dzięki któremu piłka kopana stała się częścią naszego życia, gdzie każdy kibic miał biało-czerwony szalik.

autor: Sir Nick

źródło: sports.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online