Dawajcie kasę za Olszara!

Działacze Górnika Zabrze bezskutecznie starają się odzyskać pieniądze za transfer Sebastiana Olszara. Admira Wacker, w której 23-letni napastnik występował przez ostatnie półtora roku, nie zapłaciła za Polaka ani grosza. A miała przelać na konto Górnika 90 tys. euro.
Co ciekawe, Olszar od dwóch tygodni nie jest już piłkarzem Admiry. Z Wiednia przeniósł się do angielskiego Portsmouth. Tam na razie ogląda mecze z trybun. 
- Admira skasowała za niego 270 tys. euro i milczy - denerwuje się prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński. - Nie wiem, jak długo przyjdzie nam czekać na te pieniądze.

Sprawę odzyskanie należności zabrzański klub zlecił nawet włoskiej kancelarii prawnej.

- Wygraliśmy sprawę w sądzie, zgłosiliśmy to do UEFA i nadal nic - irytuje się Koźmiński. - Co ciekawsze, Europejska Unia Piłkarska wydała Admirze nakaz zapłaty tych pieniędzy. Nie zagroziła im jednak żadnymi sankcjami w przypadku niepodporządkowania się do tej decyzji. Być może gdyby chodziło o polski klub, sankcje nałożyliby raz-dwa, ale tu chodzi o Austriaków więc są łaskawsi.

Co ewentualnie może grozić Admirze za niewywiązanie się z umowy?

- Mogą im np. odebrać 6 punktów w lidze, ewentualnie nawet wycofać z rozgrywek - informuje Koźmiński. - W tej sprawie interweniował nawet PZPN i też nic nie wskórał.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online