Wielki zabijaka w bramce Górnika

Miał już podpisaną umowę z Legią Warszawa. Starały się o niego Lech Poznań i Amica Wronki. Bramkarz Bartosz Białkowski (17 l.) wczoraj podpisał półtoraroczny kontrakt z Górnikiem Zabrze.
Do tego kroku namówił go właściciel zabrzańskiego klubu, Marek Koźmiński. Były reprezentant Polski spotkał się z ojcem młodego piłkarza, panem Markiem, i po krótkiej rozmowie nakłonił go, by oddał syna w jego ręce. - Za namową rodziców rozwiązałem umowę z Legią - mówi Bartosz. - Tam nie miałem wielkich szans na rozwijanie się i grę. Tutaj jest olbrzymia okazja, aby wiele się nauczyć i walczyć o miejsce w składzie. W przyszłości grać w ekstraklasie. To moje marzenie.

Aby je zrealizować, musi jednak wygrać rywalizację z doświadczonym Piotrem Lechem i Tomaszem Laskowskim.

- Tak od razu do bramki nie wskoczę - mówi spokojnie Bartosz. - Jednak powoli, powoli...

Białkowski ma pewne miejsce w bramce naszej reprezentacji do lat 17. Trener Michał Globisz uważa go za pewny punkt zespołu. Pochlebną opinię wydaje o nim trener Górnika Waldemar Fornalik. Koledzy z reprezentacji także uważają go za dobrego golkipera.

- Jak ryknie na boisku, to słychać go daleko poza stadionem - śmieje się Mateusz Bukowiec. - W bramce jest z niego straszny zabijaka. Wygląda na spokojnego gościa, ale to tylko pozory. Wielki chłop, bo mierzy chyba ze 190 cm i waży też nieźle. Lepiej nie wchodzić mu w drogę.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online