Górnik wykupił transmisje w TVP Sport

Nowa ustawa o organizacji imprez masowych sprawiła, że wiosną pojemność stadionu Górnika drastycznie zmalała. Nagle okazało się, że na obiekt, który jeszcze w ubiegłym roku gromadził blisko 20 tysięczną publiczność, może wejść 7038 widzów. 

Ostatnio zrobiono miejsca numerowane na betonowej trybunie, co zwiększyło pojemność do 9000. Jednak to wciąż o wiele za mało. Dlatego kierownictwo klubu podjęło decyzję o podpisaniu umowy z telewizją publiczną. TVP Sport ma transmitować cztery mecze Górnika w Zabrzu. Chodzi o przełożone spotkanie z Kluczborkiem oraz potyczki ze Zniczem Pruszków, Stalą Stalowa Wola i Wartą Poznań. Nieoficjalnie "Przegląd Sportowy" dowiedział się, że Górnik zapłacił telewizji 120 tysięcy zł.

Inicjatywę z wykupieniem czasu antenowego należy ocenić pozytywnie. Oby tylko kibice Górnika nie byli skazani na siedzenie przed telewizorem także w najbliższych sezonach. Pojawiły się informacje, że opóźniają się prace związane z budową nowego stadionu. - Ja nic o tym nie wiem - zaprzecza prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, ale dziś nawet ona nie jest w stanie określić, kiedy w Zabrzu będzie obiekt spełniający licencyjne standardy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]