Nawałka: Musimy wyciągnąć wnioski z derbów

Górnik nie wykorzystał szansy zbliżenia się w tabeli do Pogoni Szczecin. - Myślę, że zawodnicy wyciągną wnioski z tej lekcji, a jest ona taka, że w takich meczach trzeba dać z siebie wszystko to, co się posiada - twierdzi trener Górnika, Adam Nawałka, po remisie zabrzan w Katowicach. 

Szkoleniowiec Górnika przyznaje, że gra jego podopiecznych w meczu z GKS nie była taka, jakiej od nich oczekuje: - Wiadomo, że potrzeba trochę czasu, żeby drużyna weszła na odpowiednie tory. Sparingi i gry kontrolne nie są weryfikatorem, co do poziomu, który trzeba zaprezentować - mówi Nawałka.

Dlaczego Górnik, mierzący przecież w awans do Ekstraklasy, stracił cenne punkty i utrudnił sobie zadanie już w pierwszym wiosennym meczu? - Podeszliśmy do niego chyba troszeczkę zbyt bojaźliwie. Na pewno żal tej pierwszej połowy. Pierwsze dwadzieścia minut przespaliśmy. Mamy swoje sytuacje, tylko trzeba jeszcze je wykończyć - uważa Przemysław Pitry.

- Boisko też nie pomagało, ciężko było na nim skleić piłkę. Ale nie ma co na nie narzekać, bo każdy miał takie same warunki gry. Jesteśmy zawodowymi piłkarzami i piłka powinna być przy nodze. Szkoda, bo była możliwość zbliżenia się do Pogoni. Myślę, że już następne spotkanie zagramy na lepszym poziomie - dodaje napastnik Górnika.

Nawałka zdecydował się wystawić do gry w derbach na lewej obronie, zamiast kontuzjowanego Mariusza Magiery, Dawida Gajewskiego, który do tej pory grywał głównie w formacjach ofensywnych. - Wiadomo, że my chcemy atakować. Potrzebowałem bardzo szybkiego zawodnika na tej pozycji. Takimi atutami dysponuje Dawid. Jeszcze wiele pracy przed nim, ale myślę, że to dobry materiał do tego, żeby rozwijał się i dostawał następne szanse. Oczywiście przy maksymalnym zaangażowaniu na treningach - wyjaśnia niespodziewaną decyzję trener Górnika, który przed najbliższym meczem z GKP Gorzów Wlkp. znów będzie musiał głowić się nad zestawieniem obrony. Za cztery żółte kartki z gry wypadnie Przemysław Kulig. W dodatku prawy obrońca zabrzan nabawił się kontuzji.

- Kilku naszych piłkarzy jest mocno poobijanych. Wygląda na to, że Przemek Kulig w starciu z piłkarzem GKS doznał poważnego urazu. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po konsultacji lekarskiej. Mam nadzieję, że "Przemo" szybko będzie do naszej dyspozycji - dodaje z nadzieją Nawałka.

źródło: FutbolNews.pl



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]