Forum
 

Sparing zamknięty?

Wiadomo, że Górnik przed ligą ma zagrać jeszcze dwa sparingi. Nie wiadomo, czy będą je mogli zobaczyć kibice.
Górnik do tej pory nie podał do publicznej wiadomości kiedy i z kim zagra sobotni, ostatni przed ligą sparing. - Nie udzielamy żadnych informacji, nie wszystkie szczegóły zostały jeszcze ustalone - usłyszeliśmy w klubie. Z informacji wynika, że zabrzanie prawdopodobnie zagrają na Roosevelta z GKS Tychy, ale mecz będzie "zamknięty" dla kibiców. Z kolei "drugi garnitur" miałby zagrać w Tychach z zespołem Młodej Ekstraklasy Piasta Gliwice.

Będzie jeszcze jeden
Adam Nawałka, który od kilku dni z powodów zdrowotnych nie pojawia się w Zabrzu, na temat sobotniego meczu mówi krótko: - Naprawdę na dziś jeszcze nie wszystko jest przesądzone. Może zmienić się i rywal i miejsce rozegrania meczu, dlatego nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd. Mogę za to powiedzieć, że przed ligą będziemy chcieli zagrać jeszcze jeden mecz kontrolny. Z GKS Katowice gramy w niedzielę, dlatego rozmawiamy na temat zagrania meczu w następną środę - zdradza trener zabrzan, chorujący na grypę. - To konsekwencja przeziębienia, które "złapałem" jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem w Jarocinie. Brałem wtedy antybiotyki, ale choroba wróciła. Do soboty chcę być jednak z powrotem na nogach - dodaje szkoleniowiec zabrzan.

Apel o cierpliwość
Dwa lata temu powstało spore zamieszanie, kiedy Górnik latem zamknął przed kibicami bramy stadionu podczas jednego ze sparingów. Nikt wtedy nie wpadł na pomysł, by oficjalnie poinformować, że meczu nie będą mogli zobaczyć kibice. Zostało wtedy pod obiektem blisko 2000 kibiców. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że kibice czekają i chcą zobaczyć Górnika w akcji. Także w meczach kontrolnych. Przecież zainteresowanie pierwszym zespołem jest ogromne, co obserwujemy od lat. I był pomysł, by zagrać przed ligą sparing dla kibiców, z odpowiednią oprawą. Musimy jednak pamiętać, że rok 2009 zakończył się zamknięciem stadionu. Dlatego bardzo chciałbym prosić kibiców o wyrozumiałość i poczekanie jeszcze tydzień, do czasu pierwszych meczów ligowych - apeluje trener Nawałka. Przypomnijmy, że na Roosevelta kończy się "mała modernizacja", czyli montowanie ponad 7000 siedzisk.

Bez Magiery
Wiadomo, że w najbliższym meczu nie zagra Mariusz Magiera. Lewy obrońca Górnika w sparingach był pewniakiem do gry w wyjściowej jedenastce. Podczas ostatniego sparingu doznał jednak kontuzji. Wydawało się początkowo, że jest to silne stłuczenie, ale ostatecznie Magiera kilka dni musi od zajęć odpocząć. Na mecz ligowy z GKS Katowice powinien jednak zdążyć. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, Magiera zagra właśnie w środowym meczu.

Górnik tymczasem pod okiem asystentów "pierwszego" trenuje w tym tygodniu przede wszystkim na Stadionie Śląskim. Sam Nawałka ze swojej nieobecności nie robi wielkiego problemu. - Z jednej strony jestem w kontakcie z asystentami, którzy doskonale wiedzą co i jak mają robić. Poza tym ten tydzień to regeneracja oraz testy wydolnościowe i szybkościowe. Na tym etapie bardzo ważne i potrzebne do pełnego oglądu stanu przygotowania zespołu do ligi. Wiem, że wszystko odbywa się zgodnie z planem - kończy szkoleniowiec zabrzan.

Jeżeli kibicom nie uda się zobaczyć w sobotę piłkarzy na boisku, to będą mogli spotkać ich w niedzielę w... kościele. Tradycyjnie już w kościele św. Józefa (o 10:30), a więc w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu przy Roosevelta, odbędzie się msza w intencji klubu połączona z aktem poświęcenia sztandaru.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online