Śnieżne przekleństwo

Do szlagierowo zapowiadających się derbów GKS Katowice z Górnikiem Zabrze pozostało 16 dni, jednak o tym, czy ten mecz odbędzie się w terminie, prawdopodobnie dowiemy się dopiero dziś.
Decyzją Wydziału Gier PZPN wiosenne rozgrywki I ligi mają ruszyć jeszcze zimą, ale zgodnie z planem, czyli 6 marca. Dzień później planowany jest natomiast mecz GKS Katowice - Górnik Zabrze. Na to szlagierowo zapowiadające się spotkanie śląskich firm nie ma już biletów (wciąż do nabycia jest około 180 karnetów na całą rundę wiosenną).
Na trybunach stadionu przy Bukowej ma zasiąść komplet widzów. TVP Sport już dawno zapowiedziała transmisję, uznając "Śląski Klasyk" - bo właśnie takim mianem określono ten mecz - za jedno z najważniejszych wydarzeń piłkarskich na swojej antenie podczas zbliżającej się rundy wiosennej. Nie wiadomo jednak, czy do tego spotkania dojdzie w ustalonym terminie. Co stoi na przeszkodzie? Trzymająca zima i zalegająca na stadionie gruba warstwa śniegu. Pokrywa ona nie tylko murawę, ale również trybuny i cały teren wokół obiektu. Czas ucieka, a problem jest naprawdę spory. - Dziś nie jestem w stanie na 100 procent powiedzieć, czy mecz z Górnikiem odbędzie się rzeczywiście 7 marca. Dokładnie przed tygodniem Wydział Gier PZPN przysłał do klubu pismo, sugerując przygotowanie stadionu właśnie na ten dzień. Przekazaliśmy je do MOSiR-u, gdyż to on zarządza obiektem i czekaliśmy na odpowiedź, czy zdoła się on uporać ze śniegiem. Otrzymaliśmy ją w miniony wtorek. Można w niej było przeczytać, iż ze względu na utrzymujące się minusowe temperatury pracownicy MOSiR-u - powołując się na zalecenia wykonawcy boiska - nie są w stanie usunąć z murawy zalegającego na niej śniegu, a co za tym idzie zagwarantować, że na 7 marca boisko będzie nadawało się do gry. Tej samej treści pismo natychmiast przesłaliśmy do piłkarskiej "centrali" - powiedział rzecznik prasowy "GieKSy", Piotr Hyla.
Wysłanie tej informacji zbiegło się z posiedzeniem Wydziału Gier PZPN, który podjął decyzję o nie przekładaniu pierwszej w tym roku kolejki. - Po rozeznaniu, jakie zrobiliśmy w klubach uznaliśmy, że da się grać zgodnie z terminem. Dziewięciu przedstawicieli zaplecza ekstraklasy nie widziało zastrzeżeń, kilku miało pewne obiekcje, a dwa poinformowały, że mogą nie być w stanie przygotować murawy, ale one akurat w inauguracyjnych meczach pełnić będą rolę gości - nie chce personifikować przewodniczący WG, Wojciech Jugo.
Ta decyzja niejako zmusiła działaczy katowickiego I-ligowca do przygotowania kolejnego pisma do MOSiR-u. - Przedstawiliśmy w nim zakres wszelkich pracy, jakie należy wykonać, by przygotować stadion do organizacji meczu. Zawiera on kilkanaście punktów, a większość wiąże się z usunięciem śniegu, którego na stadionie i w jego okolicy jest mnóstwo. Trzeba go usunąć nie tylko z murawy i trybun, ale również spod bram wejściowych, parkingu i przejścia za trybuną północną. Mamy zapewnienie, że odpowiedź na to pismo otrzymamy dziś. Dodam jeszcze, że wszyscy ludzie zaangażowani w organizację meczu z Górnikiem są zwarci i gotowi do pracy. Mam tu na myśli pracowników magistratu, MOSiR-u i klubu, którzy mają świadomość odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa i zrobią wszystko, by mecz odbył się zgodnie z planem - poinformował Piotr Hyla.
I tu znowu musi nasunąć się refleksja o szybko uciekającym czasie. Do I-ligowego szlagieru pozostało dokładnie 16 dni. W regulaminie rozgrywek zapisano, że chęć przełożenia ligowej konfrontacji musi być poparta niezbitymi argumentami i wystosowana do Wydziału Gier co najmniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem, nie wspominając już o zgodzie rywala. Na dziś ten wariant raczej nie wchodzi w rachubę tym bardziej, że... - Póki co GKS nie ma do tego żadnych podstaw, ale sytuację, w jakiej przez warunki atmosferyczne się znalazł, należy monitorować. Wydaje się, że zima odpuszcza, ale jeśli znowu sypnie śniegiem, to inaugurację i tak trzeba będzie przełożyć - stwierdził Wojciech Jugo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]