"Mała modernizacja" w wykonaniu MOSIR-u

Z wielkim niepokojem obserwujemy działania właściciela stadionu im. Ernesta Pohla tj. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu związane z montażem siedzisk na obiekcie Górnika.
Z pojawiających się w mediach informacji wynika, iż do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2009/10 stadion przy ul. Roosevelta będzie mógł przyjąć ok. 7 tys. widzów. 
Liczba ta w stosunku do zapotrzebowania kibiców na oglądanie spotkań Górnika bezpośrednio z trybun stadionu jest niewystarczająca.
Nasze zdumienie budzi fakt, że zabrzański MOSIR chce zakończyć tzw. „małą modernizację” tylko na wspomnianej wyżej liczbie siedzisk.
Z posiadanych przez Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" informacji wynika, że zarządca stadionu Górnika Zabrze posiada jeszcze "na stanie" ok. 1,5 tys. dodatkowych siedzisk, które mogłyby być zainstalowane na trybunie przeciwległej do trybuny krytej.
Ponadto z uzyskanych informacji wynika, że wolne siedziska, które można kupić za symboliczną złotówkę posiada także Stadion Śląski w Chorzowie (w odróżnieniu od tych, które już zostały zakupione, są one luźne tzn. nie są zamontowane w rzędy).
Tłumaczenie MOSIR-u, że nie warto instalować dodatkowych siedzisk na trybunie od strony ul. Damrota, bowiem trybuna ta będzie w związku z mającą ruszyć budową nowego stadionu wyburzana, wydają się śmieszne.
Termin wyburzania trybuny nie został dokładnie określony, a montaż posiadanych siedzisk związany jest tylko z kosztem robocizny i nie wymaga zakupów.
Ponadto, każdy kolejny kibic, który zobaczy mecze Górnika z trybun stadionu im. Ernesta Pohla to dodatkowe wpływy do kasy SSA Górnik Zabrze, czyli spółki, której akcjonariuszem jest także MOSIR, a więc w jego interesie jest by klub generował większe przychody.
Apelujemy do władz Zabrza oraz dyrekcji MOSIR-u, aby zrobiły wszystko co w swojej mocy by pojemność stadionu Górnika była możliwie jak największa i nie ograniczała się do „magicznej” liczby 7 tysięcy.
Pozostały do rozpoczęcia rundy wiosennej czas, pozwala na montaż dodatkowych siedzisk będących w posiadaniu MOSIR-u oraz ewentualne "sprowadzenie" krzesełek za symboliczną złotówkę ze Stadionu Śląskiego.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]