Brzęczek bierze Kmiecia

Nie jest wykluczone, że Jerzy Brzęczek, nowy trener Rakowa Częstochowa, będzie chciał ściągnąć na rundę wiosenną do swojego klubu kilku piłkarzy zabrzańskiego Górnika.
Jerzy Brzęczek, kapitan reprezentacji olimpijskiej z Barcelony, kilkanaście dni temu zaczął pacę w roli trenera Rakowa Częstochowa. I wiele wskazuje na to, że nawiąże współpracę z klubem, w którym grał jeszcze jesienią 2008 roku. Na razie wraca do Częstochowy 18-letni Łukasz Kmieć, który właśnie z tego miasta przed dwoma laty trafił do zabrzańskiego Górnika.

Oferty nie było
Brzęczek grał wtedy w Górniku. Co więcej, wiele mówiło się, że po zakończeniu kariery piłkarskiej zostanie w klubie w charakterze skauta lub dyrektora sportowego. Temat upadł, kiedy rok temu w styczniu piłkarz został "odstrzelony" przez Henryka Kasperczaka. Kasperczak uznał, że nie potrzebuje w szatni jednego lidera, a taką rolę pełnił Brzęczek. Chciał, by większą odpowiedzialność za grę i wynik wziął na siebie cały zespół. Trzy miesiące później Górnik był w I lidze. Dziś nie ma w Zabrzu Brzęczka i Kasperczaka.
Tymczasem wczoraj pojawiła się informacja, jakoby były kapitan reprezentacji Polski odmówił propozycji objęcia w Zabrzu funkcji dyrektora sportowego. - Dzwonił do mnie w tej sprawie prezes Jędrych i pytał, czy faktycznie takie rozmowy miały miejsce. Oświadczam, że nie. Górnik żadnej propozycji pracy mi nie złożył, więc nie było czego odmawiać - dementuje pojawiające się informacje Brzęczek, który kilka tygodni temu podjął się ratowania tonącego Rakowa Częstochowa. - Zostałem trenerem drużyny, ale zajmuję się teraz w Częstochowie tak naprawdę wszystkim. Spotkanie goni spotkanie, próbujemy wyjść z trudnej sytuacji. Byłbym niepoważnym człowiekiem, gdybym po podjęciu się takiego zadania w ogóle rozważał rzucenie Rakowa i zajął się czymś innym.

Piłka nieprzewidywalna
Czy jednak faktycznie nie było i nie ma pomysłu, by Brzęczek podjął w Zabrzu pracę w charakterze dyrektora sportowego? Na dziś faktycznie nie ma takiej opcji. Zresztą prezes Jędrzej Jędrych kilka razy po odejściu Kasperczaka podkreślał, że klub nie rozważa w tej chwili utworzenia takiej funkcji. - W przyszłości możemy o tym rozmawiać, ale teraz na pewno nie - deklarował kilka razy Jędrych.
W Zabrzu wiele może zmienić się po ewentualnym powrocie do ekstraklasy. Ten fakt w największym stopniu determinuje scenariusz ewentualnych ruchów personalnych w Górniku. Jeżeli awans zostanie wywalczony, co będzie wiązało się z diametralną poprawą sytuacji finansowej klubu, wtedy Górnik być może zdecyduje się na zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za politykę personalną. - Bardzo dobrze poznałem osoby z Allianz Polska, prywatnie rozmawiałem też z prezesem Jędrychem - zdradza Brzęczek. - Nie dyskutowaliśmy jednak o mojej pracy, bardziej starałem się podzielić moimi przemyśleniami na temat sytuacji w klubie i w drużynie. Ostatnia taka rozmowa miała jednak miejsce jeszcze w ubiegłym roku - przyznaje Brzęczek. Pytany o przyszłość, mówi krótko: - Dziś jest Raków, podejmuję się pierwszej samodzielnej pracy szkoleniowej i traktuję to bardzo poważnie. Co będzie za pół roku? Nie wiem. Może okaże się, że jestem słabym trenerem i się do tego zawodu nie nadaję. Piłka jest nieprzewidywalna, więc żadnych deklaracji z półrocznym wyprzedzeniem składać nie można. Nie wykluczam, że kiedyś do Zabrza wrócę. Na pewno nie spaliłem tam za sobą mostów - przyznaje Brzęczek, który na razie czeka na powrót Górnika ze zgrupowania w Turcji. - Zobaczymy jakie decyzje personalne podejmie trener Adam Nawałka. Może na temat wypożyczenia do Rakowa 2-3 zawodników będziemy jeszcze rozmawiać - kończy trener Rakowa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]