Cebula: Grę w Górniku traktuję jako wyzwanie

Pozyskanie Konrada Cebuli to najszybszy transfer Górnika Zabrze w przerwie zimowej. Po jednym treningu pomocnik z Krakowa złożył podpis pod trzyletnim kontraktem.
- Wszystko poszło tak szybko, że na razie jestem w szoku - powiedział Konrad Cebula po piątkowym występie w nowych barwach. - Trener Adam Nawałka przymierzał mnie już do swojej drużyny, kiedy był trenerem GKS Katowice, ale dopiero teraz dopiął swego. Z jednej strony cieszę się, że tak mi ufa, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że muszę się pokazać w każdym treningu i w każdym meczu z jak najlepszej strony.

Grał pan na lewej i prawej pomocy. W jakiej roli czuje się pan najlepiej?
- Nie ma znaczenia na jakiej pozycji gram w drugiej linii. Na każdej jestem do dyspozycji trenera.

Znalazł pan znajomych w nowej drużynie?
- Jest kilku kolegów i rywali z boiska więc mogę powiedzieć, że mam już znajomych. Na coś więcej potrzeba będzie trochę czasu, ale ponieważ wylatujemy na zgrupowanie do Turcji to znajdzie się czas, że by się lepiej poznać.

Jak pan traktuje grę w Górniku?
- To jest wyzwanie. Nie muszę chyba mówić, że cel jest jasny i każdy myśli o tym, że mamy stworzyć zespół, który w każdym meczu będzie walczył o komplet punktów. Chcę być częścią tej drużyny i rozwijać się piłkarsko. Mam nadzieję, że z Górnikiem zrobię kolejny krok do przodu w mojej karierze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]