Górnik w poniedziałek wylatuje do Turcji

W kadrze Górnika na zgrupowanie do Turcji znalazło się miejsce dla kilku "nowych twarzy". Nazwiska tych graczy nie powalają na kolana, ale trener Nawałka szukał przede wszystkim zawodników niedrogich i perspektywicznych. Awans do Ekstraklasy ma zabrzanom zapewnić trzon kadry z jesieni. 

W ostatnich dniach Górnik podpisał kontrakty z dwoma pomocnikami - Konradem Cebulą (Cracovia) i Vladimirem Balatem (MSK Żilina) oraz wypożyczył bramkarza Piasta Gliwice, Jakuba Szmatułę. Do Turcji z zabrzanami wybiera się także Mateusz Kantor z Wisłoki Dębica, który swoją umowę ma parafować po powrocie do Polski. Ponadto nie jest zamknięty temat sprowadzenia Adriana Świątka, który czeka na rozwiązanie kontraktu z ŁKS. Wcześniej śląski zespół wzmocnili: wypożyczony z bytomskiej Polonii Mateusz Kamiński (ostatnio GKS Katowice) oraz piłkarze wracający do zespołu z wypożyczeń i po kontuzjach.

Czy te wzmocnienia wpisują się w założenia sztabu szkoleniowego nakreślone przed rozpoczęciem zimowego "okienka" transferowego? - Zawsze jest tak, że wzmocnienia są konieczne. Oczywiście, wszystko zależy od możliwości finansowych. My od początku przyjęliśmy wariant ekonomiczny. Założyliśmy, że nie będziemy sprowadzać zawodników drogich, ale odpowiednich piłkarsko i perspektywicznych - tłumaczy politykę kadrową Górnika trener Nawałka.

- Trudno mówić tutaj o znaczących wzmocnieniach, ale muszę dodać, że ja od początku mówiłem, iż w obecnej kadrze Górnika tkwi duży potencjał. Inaczej nie podjąłbym się takiego zadania, bo sytuacja w tabeli nie jest przecież łatwa - dodaje.

Do Turcji Nawałka zabiera 27-osobową kadrę, w której znalazło się także miejsce dla 17-letniego Michała Bedronki. - To inwestycja w perspektywicznego gracza. On nie będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie. Ale z tego, co widziałem, wiem, że ma bardzo duży potencjał. Może grać zarówno w obronie, jak i pomocy - wyjaśnia trener Górnika, któremu obce są negatywne emocje związane z podróżą samolotem.

- O locie nawet nie myślę. Moją głowę zaprzątają wyłącznie myśli o zgrupowaniu. Będziemy tam szlifować formę na ligę, a czasu jest coraz mniej. Dlatego mam nadzieję, że dopiszę nam pogoda i zrealizujemy wszystkie nasze założenia - mówi Nawałka.

Nad Riwierę Turecką Górnicy wylecą w poniedziałek (8 lutego), a do kraju wrócą 21 lutego. W tym czasie zagrają przynajmniej pięć sparingów. Trwa poszukiwanie szóstego sparingpartnera.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]