Nawałka: Awansu nie zdobywa się jedenastką tylko całą kadrą

Wczorajsze sparingowe zwycięstwo Górnika Zabrze nad Śląskiem Wrocław 1:0, to zdecydowanie najniższy wymiar kary dla drużyny z ekstraklasy - pisze dzisiejszy "Sport". Na tle wrocławian zabrzanie prezentowali się znacznie lepiej. W 15 minucie prostopadłym podaniem uruchomiony został Marcin Wodecki, ale bramkarz Śląska Marian Keleman rzutem pod nogi rozpędzonego napastnika zażegnał niebezpieczeństwo. Obronił też strzał Mariusza Magiery z wolnego w 27 minucie, "wydrapując" piłkę z okienka. Także drugi golkiper Wojciech Kaczmarek w drugiej połowie miał znacznie więcej pracy i efektownie obronił strzał Roberta Szczota z 12 metrów w 71 minucie. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał jednak po przerwie Przemysław Pitry, który po zagraniu Szczota oddał strzał z 7 metrów, z pierwszej piłki, ale spudłował.
- Zwycięstwo cieszy, bo dodaje motywacji do dalszej pracy, a to w dalszym ciągu jest dla nas najważniejsze - mówi trener Górnika, Adam Nawałka. - Cieszę się z tego, że Cebula udowodnił, że jest zawodnikiem wszechstronnym i może grać na prawej i lewej pomocy. Balat też w środku pola może być wzmocnieniem kadry. Nie mówię, że zawodnikiem pierwszej jedenastki, bo do jej wyboru jeszcze mamy trochę i czasu i ona wykrystalizuje się podczas pięciu sparingów w Turcji. Mistrzostwa, czy w naszym przypadku awansu nie zdobywa się jedenastką tylko kadrą, w której jest rywalizacja o miejsce w zespole i każdy, nawet dwudziesty zawodnik jest tak samo ważny i potrzebny. Cieszę się, że prezes rozumie to i myśli tak jak ja. Dołożymy jeszcze do tej ekipy Adriana Świątka, którego transfer z ŁKS jest w trakcie finalizacji i będziemy mieli kadrę Górnika, z której "urodzi się" mam nadzieję zwycięska drużyna.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]