Derby Śląska na początek

Górnik Zabrze piłkarską wiosnę rozpocznie tak jak w dwóch poprzednich sezonach od derbowych pojedynków z lokalnym rywalem. Tyle, że zmienił się przeciwnik i klasa rozgrywkowa. Zamiast Ruchu Chorzów i ekstraklasy będzie GKS Katowice i 1. liga. 

7 marca w Katowicach GKS podejmie Górnika w meczu 20. kolejki pierwszej ligi. Pierwsze spotkanie obu zespołów w tym sezonie pewnie wygrali w Zabrzu gospodarze 2:0 w obecności ponad 20 tysięcy kibiców. Tym razem na mecz przygotowano 6500 biletów, z których ponad połowa już została sprzedana.

Górnik w dwóch poprzednich sezonach rywalizował na otwarcie wiosny w Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów na Stadionie Śląskim. Oba mecze przyciągnęły po 40 tysięcy widzów. Pierwszy wygrał Ruch 3:2, w drugim - lepszy był Górnik, zwyciężając 1:0.

Rok temu Górnik, prowadzony przez trenera Henryka Kasperczaka przystępował do wiosennych rozgrywek poważnie wzmocniony kadrowo, z budżetem sięgającym 30 mln złotych w skali roku i po "cieplarnianych" zgrupowaniach w Tunezji i na Cyprze. Mimo to zespół spadł do pierwszej ligi. Zimą zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając tylko punkt przewagi nad siódmym GKS.

Tym razem zabrzanie zamiast do Tunezji pojechali do Jarocina, a w miejsce Cypru działacze wybrali Turcję. W GKS takich dylematów nie było. Podopieczni nowego szkoleniowca Roberta Moskala skorzystają z obiektów w Dzierżoniowie. Katowicki klub w porównaniu ze stabilnym finansowo Górnikiem uchodzi za "biedaka". W dotychczasowych wynikach obu drużyn w lidze tej różnicy nie widać.

Katowiccy piłkarze zagrają w marcu przeciwko swemu niedawnemu trenerowi Adamowi Nawałce, który 1 stycznia przeniósł się do Górnika, zastępując zwolnionego Ryszarda Komornickiego.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online