Szmatuła: Chcę wrócić do ekstraklasy

Największą niespodzianką wczorajszego sparingu Górnika Zabrze z Koroną Kielce było pojawienie się między słupkami Jakuba Szmatuły. Niespełna 29-letni bramkarz Piasta Gliwice przymierza się do zespołu Adama Nawałki.
- Gdy dowiedziałem się, że nie jadę z Piastem na zgrupowanie do Turcji, zacząłem rozglądać się za klubem, w którym mógłbym być potrzebny – mówi wychowanek Sokoła Rakoniewice. - Nie chcę być trzecim bramkarzem Piasta. Przecież na początku tego sezonu przez osiem kolejek wychodziłem w pierwszej jedenastce i byliśmy nawet na piątym miejscu w ekstraklasie. Później jednak straciłem miejsce z zespole, a teraz choć na zgrupowaniu w Dzierżoniowie pracowałem na najwyższych obrotach i w sparingach nie puściłem gola, znalazłem się poza kadrą. Nie będę trzecim bramkarzem Piasta. Chcę grać, walczyć o miejsce w pierwszej drużynie. Dlatego próbuję w Górniku. Dostałem zgodę na treningi i grę w sparingach. Jeżeli po nich zabrzanie będą mnie chcieli w swoim zespole to przejdę chyba na półroczne wypożyczenie, bo mój kontrakt z Piastem jest ważny jeszcze półtora roku. Chcę wrócić do ekstraklasy. Będę się cieszył jeżeli wywalczę awans z Górnikiem, ale najważniejsze jest dla mnie to, żebym przez rundę wiosenną miał motywację do pracy, bo bez niej straciłbym pół roku, a to byłoby najgorsze.

- Jak pan oceni swój pierwszy występ w barwach Górnika?

- Nie było za dużo okazji do interwencji to po pierwsze, a po drugie zostałem raz pokonany. Analizując tę sytuację dochodzę do wniosku, że nie była to moja wina, bo pierwszy strzał sparowałem do boku, ale tam akurat stał zawodnik rywali. Z drugim uderzeniem też jeszcze sobie jakoś poradziłem, ale przy dobitce byłem już bezradny. Może gdybym ten pierwszy strzał odbił inaczej...

- A może zabrakło porozumienia z obrońcami?

- Na pewno nie mogę powiedzieć, że jesteśmy zgrani, ale też nie chcę powiedzieć, że się nie znamy, bo przecież z Adamem Banasiem byliśmy razem w Piaście, a innych zawodników Górnika też znam. Myślę, że w kolejnych próbach będzie coraz lepiej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online