Za Lecha, nie w Lechu

Zdaniem wielu specjalistów jest najbardziej utalentowanym bramkarzem w Polsce. W lipcu Bartosz Białkowski skończy dopiero 17 lat, ale zanim to nastąpi może zadebiutować w naszej ekstraklasie! Ma rewelacyjne warunki fizyczne (192 centymetry wzrostu) i co najważniejsze - ma już klub.
Wszystko wskazuje na to, że lada dzień podpisze kontrakt z Górnikiem Zabrze. Tym samym klub kierowany przez Marka Koźmińskiego wygra swoisty wyścig po golkipera Olimpii Elbląg. Wyścig, który przegrał Lech Poznań, a z którego warszawska Legia wycofała się walkowerem. 
Czas na debiut

- Chciałbym już w tej rundzie zadebiutować w pierwszej lidze - mówi Białkowski, którego karta według taryfikatora PZPN warta jest 18,5 tysiąca złotych (1,5 tysiąca dopłaty, jako że zawodnik jest reprezentantem Polski). - Wiem, że jestem dobry, wiem, co potrafię i nie boję się wystąpić w meczu o stawkę. Czy w barwach Górnika? Jeszcze trwają ostatnie rozmowy, ale po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski mam stawić się w Zabrzu.
Białkowski podpisze z Górnikiem niecodzienną umowę - jeśli przez półtora roku nie rozegra w pierwszej lidze ustalonej w kontrakcie liczby meczów będzie mógł odejść za darmo. - Bardzo chciałem mieć tego chłopaka u siebie, ale jeśli rzeczywiście ma on taki punkt w kontrakcie, Lechowi trudno było rywalizować. Nikt w Poznaniu nie dałby Bartkowi gwarancji gry - komentuje Czesław Michniewicz, trener "Kolejorza", który z Białkowskim zetknął się w Elblągu.

Zamieszanie z Legią

Sam młody bramkarz mówi: - Uznałem, że Górnik jest dla mnie najlepszy rozwiązaniem. Pan Koźmiński na pewno zadba o mój rozwój i nie skończę jako zmarnowany talent. Poza tym wiadomo, że obecnie w Zabrzu broni bardzo dobry i doświadczony Piotr Lech, ale ja mogę być jego naturalnym następcą. Wiem, że dużo pracy przede mną, ale chciałbym się uczyć jako bramkarz pierwszoligowy, a Górnik stwarza mi taką szansę.
W zamieszaniu związanym z Białkowskim najciekawszy jest wątek Legii. Bartosz miał podpisaną z warszawskim klubem umowę przedwstępną. Próbował kwestionować jej zasadność ("rodzice nie wiedzieli, co podpisują", "ta umowa nie jest wiążąca"), ale stołeczni działacze byli nieugięci - w czerwcu 16-latek miał się stawić na Łazienkowskiej. W poprzednim tygodniu rozwiązał jednak kontrakt z Legią. Druga wersja jest taka, że to Legia rozwiązała z nim. Dyrektor sportowy Janusz Olędzki wypowiedział się, że Białkowskiemu menedżer Jarosław Kołakowski namącił w głowie i z tego względu klub postanowił zrezygnować z usług bramkarza.

Nie miał gdzie grać

- I ja się zdziwiłem tą wypowiedzią, i moi rodzice. Po prostu mama napisała list do Legii, grzeczny list, z prośbą o to, aby anulować umowę. Legia odpisała, że się zgadza i życzy mi dalszego rozwoju oraz sukcesów. To było miłe. A potem przeczytałem, że mi odbiło i dlatego nikt mnie już w Warszawie nie chce - opowiada Białkowski. - Muszę wytłumaczyć, że ja naprawdę chciałbym jeszcze wystąpić na Łazienkowskiej, właśnie w barwach Legii. Jednak dopiero wtedy, gdy będę miał już ugruntowaną pozycję. Po prostu uznałem, że na razie Legia ma tak wielu bramkarzy, że nie miałbym gdzie grać - nawet w rezerwach występuje Andrzej Krzyształowicz...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]