Co ze stadionem?

Na noworocznym spotkaniu zorganizowanym przez klub oraz urząd miejski pojawiło się ponad stu gości. Politycy, miejscowy biznesmeni i co ważne, nie zapomniano o byłych gwiazdach klubu z Roosevelta. Spora część była poświęcona promocji klubu. Allianz, słowami swoich najważniejszych osób deklarował, że nie ma mowy o wycofaniu się z klubu i w krótkim czasie Górnik ma być jednym z kilku najlepszych klubów w Polsce. Z drugiej strony trudno było nie odnieść wrażenia, że właścicielowi zależy na pozyskaniu pieniędzy wśród miejscowego biznesu, stąd silny akcent na marketingowe sukcesy spółki. Ktoś przytomnie zauważył, że mówiąc o historii pokazano na zdjęciach wielkich piłkarzy i wielkie mecze. Mówiąc o dniu dzisiejszym, zostały wykresy, sondaże, pełne trybuny i sportowe gadżety.
Oczywiście w tle cały czas pojawiał się temat budowy w Zabrzu nowego stadionu. Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik przekonuje, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to jesienią zaczną się pierwsze prace. Część radnych w tak optymistycznym tonie już się nie wypowiada. - Miasto ma w 2010 roku takie wydatki, że stadion będzie musiał przynajmniej rok poczekać, bo wielu radnych do góry ręki podczas głosowania nie podniesie - można było usłyszeć w kuluarach. Za kilka miesięcy okaże się, kto jest bliższy prawdy. Na pewno jednak trudno będzie wytłumaczyć kibicom, z których wiosną blisko połowa regularnie chodzących na mecze nie wejdzie na stadion (jest to związane z ograniczeniem frekwencji do 7-8 tysięcy), że nie jest to działanie tymczasowe, tylko perspektywa nawet kilku lat.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]