Prywatnym kanałem

Nazwisko Eimantasa Marozasa pewnie nic nie mówi kibicom futbolu. To 21-letni Litwin, który w środę strzelił jedyna bramkę w meczu kontrolnym Górnika z Rozwojem Katowice. Jego status jest o tyle ciekawy, że piłkarz nie ma nawet menedżera, który pilnuje jego interesów. Jak trafił więc do Polski? Sytuacja jest niecodzienna. Okazuje się, że liga litewska jest na skraju bankructwa i dopiero w marcu okaże się, czy w ogóle wznowi rozgrywki. - Prowadzimy interesy budowlane na Litwie - zdradza Zbigniew Pudo, właściciel firmy budowlanej, dzięki któremu Marozas pojawił się w Zabrzu. - Mój przyjaciel, wielki kibic miejscowego futbolu prosił, by chłopak mógł przyjechać do Polski i poszukać miejsca, w którym grałby w piłę. Przez kilka lat był w wyselekcjonowanej grupie 30 chłopaków, najzdolniejszych z całej Litwy, na bazie której tworzono tamtejszą reprezentację młodzieżową. Eimantas w niej grał, ale wszystko się rozsypało. Praktycznie wszyscy piłkarze uciekają dziś z Litwy i szukają ligi, w której mogliby grać w piłkę. Dlatego trafił na Śląsk - dodaje Pudo.
Marozas w ostatnim tygodniu był sprawdzany w kilku śląskich klubach. Nim przyjechał do Zabrza uczestniczył w zajęciach z Ruchem Radzionków. - Ma świetnie warunki. Napastnik, który ma 190 cm wzrostu i dobrze panuje nad piłką, to rzadkość. Świetnie rozumie po polsku i nie kryje, że chciałby tutaj zostać dłużej. Po prostu próbuję pomóc. Teraz wszystko zależy od tego, co potrafi i jak pokaże się na boisku. Może uda się też znaleźć menedżera, który profesjonalnie zaopiekowałby się chłopakiem - dodaje Zbigniew Pudo.
Litwin w Zabrzu będzie co najmniej do soboty, kiedy Górnik zagra sparing z GKS Tychy. Cała grupa piłkarzy, których Adam Nawałka testował w środę w meczu z Rozwojem, dostanie w tym spotkaniu jeszcze jedną szansę. Marozas też.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]