Nawałka: Może innym razem

Rozmowa z trenerem Górnika, Adamem Nawałką o sparingowym meczu z Rozwojem Katowice i przyszłości testowanych graczy.
» W takich warunkach gra się niezwykle trudno.
- Na warunki nie mamy wpływu. Pracować jednak trzeba. Dziś murawa nikomu nie sprzyjała i trudno jest kogokolwiek oceniać. Na opinię jest jeszcze za wcześnie. Kolejny sparing zagramy w Tychach, na podgrzewanej murawie. Wówczas będę mógł powiedzieć nieco więcej.

» W pierwszym meczu zaprezentował się Górnik z rundy jesiennej. Jak pan ocenia grę tych zawodników?
- Oceniam pozytywnie. Ci zawodnicy mieli za zadanie wykonać jednostkę treningową. Cieszę się, że podeszli do tego z odpowiednim nastawieniem. Dobrze potraktowali ten trening. Chodziło mi o to, aby zawodnicy się wybiegali. Teren był trudny i nie było łatwo, jednak piłkarze starali się wypełniać założenia, grać pressingiem. Są jeszcze rzeczy, które należy poprawić i będziemy nad tym pracować.

» Zawodnicy, którzy są przymierzani do gry w pierwszym zespole zagrali przeciwko Rozwojowi. Czy ktoś z tej grupy zasłużył na wyróżnienie?
- Mogę być zadowolony z testowanych juniorów. Ich występ oceniam pozytywnie, natomiast, jeśli chodzi o pozostałych, to niczym szczególnym się nie wyróżnili. Nikt nie pokazał czegoś więcej niż gracze III-ligowca. Należy dać im jeszcze szansę, trudno jest po pierwszym sparingu wszystkim skreślać. Choć z niektórymi się już dziś pożegnamy.

» Można wiedzieć, kogo ma pan na myśli?
- Dla Wojciecha Figurskiego i Arkadiusza Oziewicza jest jeszcze za wcześnie, aby rywalizować w I lidze. Nikt w Górniku nie ukrywa, że walczymy o awans. Obaj nie prezentują na chwilę obecną takich umiejętności, abym był nimi zainteresowany. Może innym razem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]