Prezydent Zabrza mediatorem na linii Górnik - Gwarek

Piłkarska drużyna Górnika Zabrze czternaście razy zdobywała mistrzostwo Polski. Dawni zawodnicy klubu bywali na największych stadionach świata, a sami gościli czołowe drużyny globu.
Czasy się zmieniły. Obecni włodarze klubu robią wiele, aby zespół pod względem sportowym prezentował się jak najlepiej. Władze miasta z kolei w miarę swoich możliwości starają się o to, aby stadion przy ulicy Roosevelta przeradzał się w obiekt spełniający europejskie wymogi. Nie od razu Kraków zbudowano, zatem małymi krokami zmienia się wygląd obiektu Górnika.

Wczoraj oddano do użytku gruntownie wyremontowaną szatnię dla piłkarzy pierwszej drużyny. Jeżeli ktoś w niej był jeszcze jesienią, teraz nie poznałby jej. Dokonano całkowitej wymiany ogrzewania, wykafelkowano ściany. Zmodernizowano saunę i urządzenia do hydromasażu.

Miasto, które jest właścicielem obiektu, wyasygnowało odpowiednią kwotę pieniędzy na wspomniany remont, a odbywał się on pod nadzorem zarządcy stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

- Cieszę się z tego, że poprawiły się warunki bytowe piłkarzom Górnika. Mogą wreszcie się przebierać w miejscu najbardziej do tego nadającym się. Chcemy, aby stadion Górnika zmieniał się cyklicznie. Warto podkreślić ważną rolę jaką spełnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przekazywane na ten cel pieniądze wydatkowane są w sposób przemyślany i widać tego efekty - powiedział Jerzy Gołubowicz prezydent Zabrza, który wczoraj był na stadionie Górnika.

Przy okazji dziennikarze zagadnęli włodarza Zabrza, co sądzi o napiętych stosunkach pomiędzy dwoma piłkarskimi klubami: Górnikiem i Gwarkiem. Prezydent Gołubowicz stwierdził, że w jednym mieście nie powinno dochodzić do takich kontrowersji, gdyż zainteresowanym powinno zależeć na tym, aby futbol rozwijał się w Zabrzu jak najpełniej. Powiedział też, że postara się być mediatorem między oboma klubami i zaprosi ich do siebie na dyskusję o miejscowej piłce nożnej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]