Krzesełka z dwóch stron

Jeszcze kilka tygodni temu niemal przesądzone wydawało się ostateczne zamknięcie dla kibiców trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów Górnika. W związku ze zbliżającą się budową stadionu w Zabrzu, miała ona zostać ostatecznie zamknięta, a wiosną kibice mieli zajmować tylko siedzące miejsca po stronie trybuny krytej. Tymczasem plany uległy modyfikacji. 

- To prawda. Priorytet to faktycznie zamontowanie siedzisk po obu stronach trybuny krytej - twierdzi dyrektor zabrzańskiego MOSiR-u, Zdzisław Iwański. - Do końca stycznia będziemy mieli ich 1500, czyli razem z tymi, które już są, blisko pięć tysięcy. Potem zaczniemy budować kolejne. Ile się tylko da. Jeżeli zaczniemy montaż siedzisk po przeciwległej stronie trybuny krytej, a jest na to szansa, to mam nadzieję, że dojdziemy nawet do 9-10 tysięcy - dodaje Z. Iwański.

W Zabrzu od kilkunastu dni coraz głośniej mówi się, że inwestycja jest coraz bardziej zagrożona, a w klubowej kasie zabraknie pieniędzy na wydanie co najmniej 300 milionów złotych. To końcowa kwota wzbudziła poważne wątpliwości radnych, bowiem pierwotnie była zgoda na budowę w Zabrzu stadionu za 200 milionów. - Słyszałem różne opinie, dlatego kontaktowałem się w tej sprawie z panią prezydent. Zapewniła mnie, że rozpoczęcie budowy nie jest zagrożone - mówi prezes Górnika, Jędrzej Jędrych. Sama prezydent, Małgorzata Mańka-Szulik też twierdzi, że żadnego ryzyka znaczącego przesunięcia budowy w czasie nie ma i prace powinny zacząć się w tym roku.

- O termin rozpoczęcia budowy mnie proszę nie pytać - mówi Z. Iwański. - Obu spraw nie wiązałbym tak bardzo ze sobą. Pewnie do maja remont się nie zacznie, a czeka nas runda, w której piłkarze będą walczyć o awans do ekstraklasy. Montaż siedzisk, które i tak kupujemy to nie jest większy problem. Warto je zamontować choćby na 2-3 miesiące. Piłkarze będą grać przy w miarę pełnych trybunach, a klub więcej zarobi na sprzedaży biletów. Trzeba pamiętać, że wiosną nikt nie wpuści więcej osób niż ma siedzisk. Będziemy więc przykręcać ile się da, a jeżeli trzeba, to w każdej chwili krzesełko można odkręcić - przekonuje dyrektor MOSiR-u. Wiadomo, że Górnik kupił kilka tysięcy siedzisk ze Stadionu Śląskiego. Są one szersze od wymaganych i będą montowane w drugiej kolejności. W każdym razie sprawa budowy w Zabrzu nowego stadionu będzie budziła wiosną nie mniejsze emocje niż wyniki drużyny Adama Nawałki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]