3,5 tys. krzesełek ze Stadionu Śląskiego dla Górnika

Samorząd woj. śląskiego rozdysponował między zainteresowane kluby i ośrodki sportowe, organizacje oraz samorządy z tego regionu 46 tys. turkusowych, plastikowych krzesełek zdemontowanych w ramach remontu Stadionu Śląskiego w Chorzowie. 

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego, który jest właścicielem tego obiektu, Aleksandra Marzyńska, po tym jak w listopadzie ub. roku ogłoszono, że demontowane stare siedziska będą przekazywane zainteresowanym po złotówce za sztukę, napłynęło 70 wniosków na 54 tys. sztuk.

Ponieważ do dyspozycji było o 8 tys. mniej siedzisk, samorząd zdecydował o ich rozdzieleniu z pierwszeństwem dla amatorskich klubów sportowych, które - jak oceniono - potrzebują większego wsparcia.

Władze woj. śląskiego tak zaplanowały zatem przydziały, by krzesełek - zamontowanych po kilka na metalowych stelażach - starczyło dla wszystkich 70 wnioskodawców. Cięcia w przydziałach dotknęły tylko dwóch największych zainteresowanych.

Największą pulę - 3,5 tys. krzesełek wobec 8 tys. wnioskowanych - otrzyma zabrzański Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, do którego należy stadion tamtejszego Górnika, a 3,3 tys. - z 4,5 tys. zamawianych - trafi na stadion Polonii Bytom.

Po 3 tys. dostaną Ruch Radzionków oraz samorząd Dąbrowy Górniczej, 2,5 tys. otrzyma częstochowska Skra, a 2 tys. lubliniecka Sparta. Po 2 tys. krzesełek zagospodarują gminy Lubliniec i Blachownia, 1,5 tys. miasto Łazy, 1,1 tys. miejski ośrodek rekreacji i sportu z Pszczyny, a po 1 tys. - podobna spółka z Czerwionki-Leszczyn, gmina Herby oraz kluby Pasjonat Dankowice i Jura Niegowa.

Najmniejsze ilości siedzisk - po 100 - otrzymają kluby: Korona Bargłówka, Olimpia Boruszowice, Wyzwolenie Simoradz, Sparta Nowa Wieś i Unia Świerklaniec. 50 krzesełek trafi na stadion Zgody Repty.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]