Rambo już zdrowy

Trener Górnika Zabrze Waldemar Fornalik, otwarcie mówi o kłopotach zdrowotnych kilku swoich podopiecznych. Zastrzega jednak, że sytuacja jest już opanowana i wkrótce cała drużyna powinna ćwiczyć na pełnych obrotach. Na razie szkoleniowiec musiał przełożyć na inny termin sparing z Koszarawą Żywiec. Jak już informowaliśmy, wywołało to oburzenie Edwarda Sochy, sprawującego w IV-ligowym klubie funkcję doradcy. Fornalik zachował się nie po koleżeńsku - stwierdził na łamach prasy Socha. - Nie znam tej wypowiedzi, więc pozostawiam ją bez komentarza - mówi szkoleniowiec Górnika. - Poza tym jestem w kontakcie z trenerem Koszarawy, Andrzejem Orzeszkiem. Zdaję sobie sprawę, że ekipa z Żywca ma swoje plany szkoleniowe i absolutnie ich nie lekceważę. Mecz rozegramy w innym terminie.

» A jak naprawdę jest z kontuzjami w pańskim zespole?

- Leczenie Łukasza Wojciechowskiego potrwa około tygodnia, delikatnie trzeba też postępować z Kimitoshim Nogawą, Vladimirem Sladojeviciem i Rafałem Niżnikiem. Michał Karwan ma za sobą zabieg przepukliny, więc on również musi spokojnie wejść w trening. Natomiast do mojej dyspozycji jest już Brazylijczyk Rambo.

» Jak spisuje się nowy nabytek, Michał Chałbiński?

- Już jestem z niego bardzo zadowolony, a forma Michała powinna jeszcze wzrosnąć. To jest typ snajpera, każda drużyna potrzebuje kogoś takiego.

» Tymczasem brakuje Wam Aco Stojkova. Macedończyk przyjedzie do Zabrza?

- Z tego, co wiem, to nie.

» Nasza pierwsza liga to chyba jednak lepsze miejsce do promocji niż trzecia liga włoska...

- Zgadzam się z tym, ale nie zmuszę go do przyjazdu.

» Na postępku Stojkova ma skorzystać Sladojević.

- W tej chwili wybór w ataku jest całkiem spory, bo oprócz Sladojevicia mam jeszcze czterech napastników. Nie wiem jednak, czy Nogawy nie spróbuję ustawić na innej pozycji.

» Są jeszcze w Górniku piłkarze testowani?

- Trenują z nami Krzysztof Wierzbicki z Lecha Zielona Góra i Rafał Jabłoński ze Sparty Zabrze.

» W najbliższych dniach ma też, podobno, dołączyć bramkarz Olimpii Elbląg, Bartosz Białkowski?

- Arkadiusz Czarnecki z tejże Olimpii miał też podpisany kontrakt z Górnikiem, ale nie zjawił się. Dlatego o Białkowskim nie chcę za wiele mówić. Jak pojawi się na zajęciach, to znaczy, że go mamy.

źródło: Tempo
nadesłał: cornerRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online